Alte știri din fotbal
Scos de pe lista de campionat, Mihai Roman a semnat
0
Emil Săndoi l-a remarcat după Universitatea Craiova - Oțelul Galați: „Este mult mai periculos”
0
Umbra lui Mitriță în Bănie » David Matei a avut impact total la Universitatea Craiova
0
SOS Politic! Din „bun național”, Dennis Politic a ajuns „săgeată”! Iată radiografia unui transfer-dezastru
0
Știri din fotbal internațional
Alegerea făcută de Thomas Frank cu Radu Drăgușin » Tottenham a trimis la UEFA lista de Champions League
0
Bayern vrea să-i ia lui Cristi Chivu un internațional!
0
Karim Benzema i-a dat trei goluri lui Șumudică și a intrat în conflict cu un jurnalist: „Vrei să vorbim despre asta?”
0
Florin Andone pune mitraliera pe foștii antrenori: „E un om rău, oribil! Nici mama lui nu-l place”
0
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
8
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Robert Negoiță, după perchezițiile DNA: I-am făcut un deserviciu fratelui ...
Libertatea
Profeția apocaliptică a Inteligenței Artificiale privind locurile de muncă ...
Adevărul
VIDEO „Nu, dom' profesor, nu loviți calul! Nu așa!” » Hipodromul tăcerii ...
GSP SPECIAL
Doi înalți oficiali implicați într-o relație extraconjugală au demisionat ...
Libertatea
nu incerca sa le bagi pe toate la gramada. Steaua si Dinamo au fost singurele inventate de comunisti dupa ce intrarea armatei rosii. Poftim, a mai fost si Victoria..
Vorbiti serios? Chiar exista echipa aia?
corect, o stim cu totii, fara sanmartean si mai ales fara adailton nu era poate deloc ce este acum, adica un golgeter. el are talent inascut ca sa marce goluri dar are nevoie de servanti subtili, precisi si inspirati. altfel e la 50% din ce poate. plus varsta.... anii trec, asta este.
cred ca pierdeti din vedere cateva lucruri foarte importante: Wesley nu a jucat singur, e adevarat ca are si el valoare foarte mare ca finalizator, dar fara echipa din spate Wesley nu ar arata atat de bine. si el o stie foarte bine. e foarte greu de prezis ce se va intampla daca se va transfera la Steaua. dar inclin sa cred ca presiunea va fi mult prea mare, asteptarile mult prea mari, managementul de la Steaua e varza si nu vor sti sa gestioneze situatiile care vor aparea si toata sarada asta va fi un alt esec.
Ma amuza cand va vad ca tot puneti placa asta cu comunismul fara sa realizati ca absolut toate echipele romanesti erau comuniste in cei peste 40 ani ai regimului, ca nu se putea altfel. Steaua si Dinamo erau la nivel inalt asta e diferenta, aici decideau membrii ai fam. Ceausescu, generali, ministri etc. in vreme ce la echipe de prin provincie decidea consiliul judetean, vreun prefect, etc. dar ghici ce, tot comunisti erau si aia, asa ca mai lasa-ne cu Steaua si Dinamo echipe comuniste ca erau toti controlati si manevrati de aparatul de stat. Pana una alta perioada aia a dat performantele din anii '80 cand o data la doi ani eram macar intr-o semifinala de cupa europeana.
Cea mai bună defensivă din primele trei eşaloane Cum tot vorbim de apărare şi goluri primite, trebuie spus că braşovenii se laudă cu cea mai bună defensivă a campionatului, cu doar 8 goluri primite. Corona este singura echipă din primele trei ligi, care are sub 10 goluri primite în acest sezon. Un atl capitol la care braşovenii au excelat a fost clasamentului adevărului, acolo unde au bifat un impresionant +29. Nici atacul nu a stat rău, dar aici echipa a fost în afara podiumul Ligii a III-a, fiind depăşită de Timişoara II (68 de goluri), Recaş (64), Rapid Suceava (60). Ar mai trebui spus că golgheterul echipei a fost Chirciu, autor a 16 din cele 59 de goluri ale braşovenilor
SI 150% nici la Dinamo :))
Cei de la Damila Maciuca SIGUR stiu sa bata!!! Glumesc. Bravo lor si celorlalte promovate!!!
Pe vremea aceea, nationala era impartita intre Steaua si Dinamo. In functie de forta anumitor generali din armata sau de la Interne. In derby juca de fapt nationala Romaniei. Si, atunci, chiar aveam nationala. Astazi, "nationala" se aduna tot in Bucuresti. Doar ca nu prea conteaza in campionat. Titlul nu mai merge de 5-6 ani la... "nationala". Sic transit gloria... sovietica.
derby-uri adevarate si curate sunt doar 2 POLI TIMISOARA-UTA SI CFR CLUJ-U CLUJ
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.