FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - FC HERMANNSTADT 0-2

U CLUJ - HERMANNSTADT 0-2 / Bogdan Lobonț crede în continuare în promovare: „Meciul ține 180 de minute”

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 iunie 2019 20:24

BARAJ LIGA 1 / U CLUJ - HERMANNSTADT 0-2. Antrenorul clujenilor, Bogdan Lobonț, crede în continuare în șansele echipei sale să răstoarne deznodământul barajului la returul de la Sibiu, miercuri, 12 iunie.

„Meciul ține 180 de minute. Mai avem de jucat a doua repriză la Sibiu. Important e ca băieții să se refacă după efortul extraordinar de azi. Trebuie să fim realiști. E o experiență din care avem de învățat. Mergem și ne jucăm șansa miercuri la Sibiu.

Nu sunt supărat deloc pe jucători. Ceea ce le-am cerut eu au dat. Nu mă tem de suporteri. Le cer să aducă Cluj Arena la Sibiu și le mulțumesc pentru cum ne-au susținut astăzi”, a declarat Lobby la TV Digi Sport.

Cei 23.564 de spectatori prezenți pe Cluj Arena au realizat o atmosferă superbă, dar pe final câțiva ultrași au intrat pe teren și s-a creat un haos general. Un jandarm a fost umplut de sânge și luat cu ambulanța. (Detalii AICI)