Alte știri din fotbal
FC Botoșani - Rapid » Derby între primele clasate în Superligă, în ultimul meci al rundei 19! Echipele probabile
0
UTA - Petrolul, un meci între două echipe în formă, în etapa #19 din Superliga » Echipele probabile + cele mai tari cote
0
Ioan Sdrobiș, antrenorul care l-a lansat pe Chivu și „dușmanul de-o viață” al lui Mircea Lucescu, a murit la vârsta de 79 de ani
0
Noul primar general al Bucureștiului s-a pronunțat în războiul Steaua - FCSB: „Echipa aia din Berceni...”
0
Știri din fotbal internațional
Salah a DETONAT vestiarul lui Liverpool, avansul lui Arsenal s-a topit! Analizăm la Premier GSP
0
Unicul Balon de Aur din istoria lui Liverpool l-a „taxat” pe Mohamed Salah: „Ai fi putut să te abții”
0
Tocmai a fost operat! Fosta vedetă a lui Liverpool, dezvăluiri tulburătoare
0
Soluția de urgență? Un fost mare internațional, pregătit să-i ia locul lui Arne Slot la Liverpool
0
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
S-au DESFIINȚAT loturile naționale!
Lifestyle
Fosta gimnastă a devenit milionară la 20 de ani: „Cum naiba reușeam să fac asta?” » Cum s-a îmbogățit
0
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
10
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
12
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
Vaccinări „la chiuvetă” în Prahova: medicul și asistentele scapă ieftin. Ce ...
Libertatea
Avertismentul unui politolog: „În Federația Rusă se înmulțesc semnele unei ...
Adevărul
Ciprian Ciucu este noul primar general al Capitalei » Planurile viitorului ...
GSP SPECIAL
Ce nu s-a văzut la televizor din sediul câștigătorului Ciprian Ciucu. ...
Libertatea
Oare, o formula de joc de genul acesta: Pigliacelli – Donkor, Kelici, Gardoş, T. Ferreira – R Popa, Mateiu, Cicâldău, Bancu – Markovici, Burlacu, Mitriţă ar limita proportiile dezastului la Leipzig ?
Am evitat sa vorbesc despre Mangia pentru ca nu el ese marele vinovat de ce se petrece la Craiova dar cand nu ai jucatori sa joace intr-un sistem de 3 fundasi ar trebui sa te repliezi. Atacul nu mai este capabil sa tina mingia departe de propria poarta iar cei trei fundasi nu sunt capabili sa acopere o suprafata mare de teren, nu se pot dubla si nici nu au calitatea necesara cand raman unul la unu. Si sa vazut de nenumarate ori. Asta nu scuza insa subtirimea extraordinara a lotului Sa il intrebam (din nou) pe d-ul Rotaru de ce isi bate joc de Craiova? Pare a fi inutil. Cat despre Marcel Popescu, omul este din alta lume. Sau poate isi asuma intentionat situatii din cele mai ridicole pentru a-si apara patronul. Oricum ar fi, situatia la Craiova este din cele mai grave si daca nu se iau masuri urgente lucrurile vor degenera urat.
Oricum numai la fotbal și echipă nu-ți stau gândurile și munca !!!
Mmm... nu cred ca ne lasa arbitrul ;) ... asta daca stie sa numere
DA, dar as merge in atac cu Mihaila si Mitrita, Markovici sa stea putin in spatele varfurilor pentru ca am vazut ca nu-i este frica sa puna piciorul la minge si cred ca ar putea sa joace si la recuperare.
Despre transferurii: gruparea italiana de la Craiova nota 9, gruparea romaneasca de la Craiova nota 3. Cei 2 jucatori adusi pe filiera italiana Mirko Pigliacelli si Isaac Donkor sunt jucatori, sunt tineri si au costat ZERO lei, in timp ce Cicaldau a costat 1 milion de euro, bani care nu se justifica. Asa ca nea Marcele, angajeaza si 2 scouteri italieni si trimite-i sa caute prin serie C, pentru ca altfel este groasa monser. Cu Leipzig cuvantul de ordine trebuie sa fie CATENACCIO si poate facem o minune Dumnezeiasca si scoatem un 0-0 in deplasare, altfel luam minim 5 boabe. Dupa care acasa din nou CATENACCIO si cu 30.000 de spectatori pe stadion poate prindem un gol norocos. Singurul lucru pozitiv dupa meciul de ieri, Donkor dupa ce se pune la punct din punct de vedere fizic va fi cel mai bun mijlocas dreapta din Romania.
U Mitrita - FC Botosani 2-2 - un alt meci modest al Craiovei. Daca in locul lui Davis Mangia era Arrigo Sacchi, parintele 3-5-3, in minutul 10 antrenorul Sacchi solicita arbitrului un time-out, isi chema jucatorii la margine si ii lua la palme. In sistemul 3-5-3 pe faza defensiva mijlocasii laterali coboara cu extremele adverse si inchid in laterala iar cei 3 fundasi inchid in centru. Timp de o repriza Bancu si tinerelul de pe dreapta, imi scapa numele, au stat la mijlocul terenului cu mana in solduri ca 2 lelite bete si se uitau cum cei 3 fundasi ai Craiovei incercau sa se apere in fata a 4-5 jucatori ai FC Botosani. Pe faza de atac din nou a fost ales Burlacu, un jucator care in 3 meciuri de campionat NU are nici un sut spre poarta. Daca vezi ca Burlacu este ZERO, risca frate cu Markovici de la inceput, mai putin de ZERO nu poate sa fie. Nota bene, Cicaldau parca incepe usor, usor sa atinga mingea. Craiova anul trecut a jucat catenaccio 5-3-3, treaba cu 3-5-3 s-a jucat la Craiova din primavara iar rezultatele pozitive au inceput sa se rareasca. Craiova tot turul anului trecut a stat la cutie cu 5 pe linia de fund si a jucat pe cotraatac, de aceea a si obtinut asa multe puncte in deplasare. Daca nu revenim la catenaccio cel putin in deplasare obiectivul nostru trebuie sa devina automat salvarea de la retrogradare. Va fi mai greu ca anul trecut pentru ca anul trecut aveai 3 jucatori rapizi in fata care jucau foarte bine catenacio.
Stadionul o sa devina neincapator dupa meciul cu Leipzig ar trebui facut mai mare stadionul
Iauite bre se rascoala clonatii pana acum il injurau pe mitichelu acum il luara pe rotarelu Care à fraudat la greu statul roman stati linistiti ça va face rotarelu inca o scrisoare de dragoste . Forza Stiinta asteptam revenirea pe prima scena à fotbalului romanesc cat despre mitichelu vad ça a inceput sa se usuce Doamne Ajuta
O remiza ,cat o infrangere.Nu mai pot nici sa privesc la mecurile Craiovei,cand ma uit cat de prost e acest non atrenor pe nume Mangia.Pai cand pierzi doi jucatori valorosi,care impingeau jocul mereu pe atac,fara cei doi(Baluta si Gustavo),peresiunea a venit de la mijloc sprea fundasi,si tu ca antrenor nu vezi si nu faci nimic,sa intaresti defensiva(foarte slaba),inseamna ca esti zero.Afara cu acest papagal care ,a nenorocit echipa craioveana.Craiova si publicul sau nu sunt Botosani sai Medias,si nu accepta mediocritatea si prosteala din timpul lui Mititelu.La Craiova sunt doua variante : 1. Esti bun,stai si esti iubit 2. Esti prost,pleci ca esti urat. Singurul "bun" la Craiova este portarul .
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.