FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - U CRAIOVA 2-1

U Craiova la a treia înfrîngere consecutivă! Vezi fazele VIDEO ale meciului!

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 decembrie 2010 00:00

CFR Cluj a reuşit prima victorie în 3 etape în faţa Universităţii Craiova într-o partidă cu două reprize total opuse ca manieră de joc. După ce au fost apatici în prima jumătate a întîlnirii, jucătorii celor două echipe au avut o cu totul altă evoluţie şi au condimentat cu goluri meciu.

Urmăreşte comentariul liveTEXT!

Echipe de start:

CFR: Nuno Claro - Tony, Cadu, Piccolo, Panin - Hora, E. Dică, Kivuvu, Culio - Traore, Bjelanovici
Rezerve:: Stăncioiu, Nuno Diogo, De Zerbi, Bastos, Bud, Emanuel Kone, Leo Veloso

U Craiova: Stanca - Bărboianu, Găman, Dorel Stoica, Ciucă - Dilevski - Wobay, Prepeliţă, Gargorov - Piţurcă
Rezerve: Lung, David Lopes, Ologu, Mihai Costea, Florin Costea, Dănănae, Firţulescu

Vezi cele mai tari faze VIDEO!

În minutul 9, Dorel Stoica trimite direct pe poartă o lovitură liberă de la 30 de metri, însă Nuno Claro reţine fără probleme.

În minutul 11, Gargorov şutează de la 20 de metri, însă mingea trece la mare distanţă de poarta lui Nuno Claro.

În minutul 40, Gargorov şutează de la 25 de metri, cu pămîntul, însă Nuno Claro reuşeşte să reţină, în doi timpi.

În minutul 42, Hora reia periculos o centrare a lui Tony, însă mingea trece pe lîngă poarta lui Stanca.

În minutul 56, Culio centrează în marginea careului de şase metri pentru Traore, însă ivorianul are o execuţie dezamăgitoare.

În minutul 58, Panin reia spectaculos o centrare a lui Kone, însă Stanca reuşeşte să reţină.

În minutul 66, Dorel Stoica deschide scorul cu un şut de senzaţie de la 40 de metri.

În minutul 68, Traore îl învinge pe Stanca de la 12 metri şi restabileşte egalitatea.

În minutul 72, Culio execută o lovitură liberă de pe partea stîngă, Kivuvu se înalţă în 7 metri şi înscrie.

În minutul 87, Mihai Costea şutează bine de la 30 de metri, însă Nuno Claro reţine fără probleme.

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”