Alte știri din fotbal
Pleacă Denis Alibec! Jucătorul s-a înțeles cu noua echipă » Gigi Becali confirmă mutarea
14
Lovitură pentru Farul » Unul dintre titularii lui Zicu s-a accidentat înaintea meciurilor decisive!
0
Pavel Badea și-a făcut calculele pentru titlu: „Nu mi-e frică de Rapid și Dinamo!” » Avertisment din interiorul echipei: „S-au pierdut șanse imense”
2
LPF a decis să reprogrameze meciul dintre FC Botoșani și Oțelul Galați
2
Știri din fotbal internațional
Cei doi remarcați ai lui MM Stoica la egalul cu Fenerbahce: „I-am spus și patronului: el merită să joace!”
0
Ștefan Târnovanu se ia de ultrașii din Peluza Nord: „Banner la mișto” + Reacție după ce Becali l-a scos din poartă: „Domnul patron a venit la bază...”
0
Domenico Tedesco, neimpresionat: „FCSB? Nu ne-a surprins cu nimic”
0
Elias Charalambous, întrebat direct despre conflictul de la vestiare: „La pauză au fost nervi”
1
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
„Creierul șoferului n-a mai ținut cont de TIR”. De ce e improbabil ca „lane ...
Libertatea
Teancuri de euro în scara blocului: momentul în care avocata Adriana ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Armistițiu energetic între Rusia și Ucraina: „I-am cerut personal lui ...
Libertatea
Ce voiam sa spun...completez...fotbalistii nu trebuie priviti cao categorie speciala, doar pt ca din ea fac parte, Mutu, Cristea, nila, cruduta, sau bomba lui tanase. Astia sunt cei care sunt evidentiati de catre ziarele canca...majoritatea fotbalistilor au obligatii, familii si incearca sa-si aranjeze viata si situatia familiala prin ce stiu ei mai bine. Nu-i deplangem, dar nici nu trebuie sa-i privim cu invidie....sunt cazuri care ne cer asta: Klein si Nesu, cele mai rasunatoare de la noi. In rest numai de bine...spor!
S-au dus vremurilele de demult in care jucatorii erau platiti cu sute de mii de euro, pe an...acum un jucator mediu ia undeva la 10.00 pe luna...o sa ziceti:"si asa e mult". O fi, dar prin comparatie cu ce castiga un sportiv de performanta, cu efortul depus, cu activitatea care are si ea o limita, nu e chiar mult. Baietii astia se apuca de la varste mici de fotbal, prioada in care parintii lor investesc, termina activitatea sportiva in jurul varstei de 33 de ani, apoi nu au pensie, sau un alt venit. Ma refer la majoritatea jucatorilor. Nu-i deplag, pt ca singuri isi aleg activitatea asta si trebuie sa-si asume faptul ca nu sunt toti mesi sau ronaldo.
La Dinamo chiar e gest caritabil, ce a facut Tucudean.
Gestul conteaza. Tinta mai putin. Tu cand ai donat bani ultima oara persoanelor la care faci referire? Sunt sigur ca si tu ti-ai ajuta mai intai prietenii si colegii, inaintea unor persoane straine.
Dragut gest din partea lui Tucudean, sper sa se descurce cat mai bine la Standard!!!
Nu credeti ca gestul era intr-adevar frumos sau chiar nobil daca dadea banii in scop caritabil? Chiar nu au fotbalistii bani? La ce salariu au ei daca au capul pe umeri si neplatiti juma de an ar trebui sa se descurce. I s-a facut mila lui Tucudean ca unii colegi nus-i pot plati ratele la masinile de lux, sau nu pot termina vila. Da-o-ncolo de treaba...
moldovene gata ma ai descoperit si uh netu??????
"Eu am o convenţie cu George: dai gol, bunicul îţi dă 200 de euro, primeşti "galben", tăiem 50, primeşti "roşu", tăiem complet. E vorba de motivaţie, nu de bani" :))))) Tare asta!
Mersi mult de apreciere! Vii si tu mai tarziu? Hai ca am vorbit cu baietii, venim cu 41.
Frumos gest, Ţucudeanule................
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.