Vorbim degeaba pe aici , totul depinde de ce vrea Petrolul , daca joaca pe bune sau ca la ASA. Daca Petrolul bate ramane de vazut daca Gazul misca in front la Brasov.

ertyuiop
ertyuiop  •  24 Mai 2015, 18:16
Postat de raducallin pe 24 Mai 2015, 16:22

Pt assf :Brasovul da punctele Gazului daca Petrolul pune botul la Chiajna

intervine si golaverajul......un gol in plus pt Chiajna inseamna salvare! E totusi suspecta maniera de joc a ilfovenilor, parca si-ar dori retrogradarea!

assf
assf  •  24 Mai 2015, 18:15
Postat de randoom_._ pe 24 Mai 2015, 17:30

problema este ca brasovul nu stie cand sa dea punctele mediasului. poate ii 0-0 la pauza in meciul chiajna petrolu. poate da gol chiajna in minutul 80 si al doilea in minutul 90. iar daca,medias castiga la un gol diferenta si chiajna la 2,se salveaza chiajna.

dupa ce se scrie in articol astazi e duminica, meciul e miercuri si deja brasovul are 5 ..6 jucatori indisponibili. pana miercuri se mai pot intampla multe si de ce nu medias sa o bata pe bune pe brasov. dupa parerea mea daca medias ii da un gol brasovului si conduce cu 1-0.. brasov o sa se taie ca maioneza si nu o sa mai conteze deloc in meci. oricum sansele brasovenilor sunt pur teoretice ..sansa brasovului de ramanere in liga 1 e egala cu sansele de a castiga la loto :))

randoom_._
randoom_._  •  24 Mai 2015, 17:32
Postat de assf pe 24 Mai 2015, 16:06

ce egal ma nene? medias trebuie sa bata la 2 ..3 goluri diferenta sa fie cat de cat linistita. la cum a jucat petrolul cu dinamo, e clar ca nu mai e motivata deloc deci meciul chiajna - petrolul o sa fie un simplu amical. oricum gunoiu de hagi s-a lasat ieri batut de brasov sa-i ajute pe chiajna. brasov mai are sanse doar teoretice si-si "joaca" sansa. o sa le faca viata grea mediasului aiurea..oricum e clar ca lumina zilei ca petrolul nu are cum sa bata la chiajna. si uite asa se bat doua echipe ardelene si in final castiga un sat de pe langa bucuresti. sper totusi sa bata medias nu de alta dar fotbalul devine deja enervan cu echipe gen viitorul ovidiu, concordia chiajna, fc voluntari. echipe de sateni.

mai degraba ar fost un blat intre chiajna si medias. de ce a castigat medias fix cu 2-0? daca,castiga cu 3-1,4-2 sau 2-1,chiajna nu mai depindea de nimeni si pur si simplu trebuia sa bata petrolu cu 1-0 si putea bate medias ci cu 100-0. de ce nu au tinut de acel 1-0 cei de la chiajna,pentru ca ii ajuta enorm.

Postat de gazistu pe 24 Mai 2015, 14:23

speram sA SCoatem cel purtin un egal la BV sa fim siguri de salvare!! forza GAZU!

raducallin
raducallin  •  24 Mai 2015, 15:42

E greu cu calculele...Cu un egal nu face nimic Gazul , bine ca are fani buni la aritmetica

zidane92
zidane92  •  24 Mai 2015, 14:49

De salvarea cui?Chiajna bate petrolul si au 41p asigurate! Chiar nici o victorie la Brasov nu e de ajuns daca bateti la o diferenta mai mica decat chiajna pe petrolul!