FOTBAL  »  Superliga  »  LOVITURĂ PENTRU DINAMO

Un nou caz Costea: Lucian Goian va pierde tot restul anului 2010!

Articol de - Publicat joi, 25 martie 2010 00:00

Accidentat în prima repriză a meciului de Cupa României cu CFR Cluj, la un contact cu Dolha, fundaşul dinamovist Lucian Goian (27 de ani) a fost nevoit să părăsească terenul şi a fost înlocuit cu Molinero.

Goian a efectuat astăzi un RMN, care a relevat faptul că jucătorul are ligamentul încrucişat anterior al genunchiului drept rupt şi va trebui să se opereze.

Fundaşul va lipsi pînă la finalul anului!

Dinamo a remizat aseară pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-1, în manşa tur a semifinalelor Cupei României, golul "cîinilor" fiind marcat chiar de Lucian Goian (min. 10). Oaspeţii au egalat în minutul 25, prin Yssouf Kone.

Comentarii (14)
alexandru_colis
alexandru_colis  •  25 Martie 2010, 18:19
Postat de pe 25 Martie 2010, 15:28

ma uit pe forumul asta si ma ingrozesc... acum inteleg d c dau astia stirile de la ora 5... pentru ca sunt o gramada de I D I O T I !!! carora le face placere sa se bucure de raul altora PS: IN TARILE CIVILIZATE (NU IN REPUBLICA BANANIERA rOMANIA) CEI CE ACCIDENTEAZA STAU PE TUSA CAT STA ACCIDENTATUL. NU STIU CARE E REGULA CAND TE ACCIDENTAEAZA UNU DE-AL TAU, DAR PROBABIL DACA ATI AVEA UN GRAM DE CREIER V-ATI INTERESA SI NU ATI FACE GLUME PE SEAMA LU DINAMO CA B O I I (CE SUNTETI)

auzi? nu mai jigni tu romanii si romania si mai bine documenteaza-te inainte sa afirmi ceva. in primul rand, in anglia, killer-ul lui eduardo, martin taylor, a fost suspendat 3 meciuri, iar in celalalt caz important, axel vitsel a primit suspendare de 10 meciuri si pentru accidentarea lui wasilewski, pentru ca acolo kiar a fost intentie. in nici un caz nu ia suspendat atata timp cat sunt ei accidentati. daca stii bine ca e ca tine si ma insel eu, da-mi si mie niste exemple te rog;)numai bine!

•  25 Martie 2010, 15:28

•  25 Martie 2010, 14:32

Dolha trebuie suspendar 11 ani. Pentru ca Goian putea marca arbitrul trebuie oprit de la delegari 4,5 ani iar Borcea si Turcu, dinamovisti adevarati, pentru ca au intuit conspiratia trebuie sa lase militia romana si sa se angajeze la MI5.