FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - UNIREA URZICENI 1-0

Unirea Urziceni a început şi a terminat campionatul identic: înfrîngere în minutul 90 :)

Articol de GSP - Publicat marti, 02 decembrie 2008 00:00

Elevii lui Dan Petrescu pot acuza ghinionul in această primă parte a campionatului în Liga 1, după ce au pierdut meciul cu Steaua din Ghencea cu un gol primit în ultimul minut de joc!

De altfel, statisticile ne arată un lucru foarte interesant. Singurele trei înfrîngeri ale Unirii din acest tur de campionat s-au înregistrat cu acelaşi scor, 0-1, două dintre ele fiind decise în prelungiri.

Unirea a jucat în prima etapa pe terenul celor de la FC Braşov, gazdele reuşind sa smulgă o victorie graţie golului marcat cu capul de Oros în prelungirile întîlnirii!
Vezi golul lui Oros

Apoi, următoarea înfrîngere a ialomiţenilor a venit la partida cu Poli Iaşi de pe teren propriu (0-1), iar ultimul insucces al "alb-albaştrilor"  s-a înregistrat aseară, în Ghencea. Cum? Cu gol primit în minutul 90, autor Kapetanos! Vezi golul lui Kapetanos