FOTBAL  »  Superliga  »  CS UNIVERSITATEA CRAIOVA

VIDEO CS Universitatea Craiova - FC Heidenheim 1-0 » Trupa lui Balint, victorie în al treilea amical al verii

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 iulie 2022 13:51 / Actualizat duminica, 03 iulie 2022 17:58

CS Universitatea Craiova  a câștigat al treilea amical al verii,  1-0 cu FC Heidenheim, club din a doua ligă din Germania.

După victoria cu Arminia Bielefeld, scor 4-1, și egalul cu Qarabag,  1-1, CSU Craiova a jucat al treilea amical din cantonamentul din Austria.  Formația lui Laszlo Balint a obținut încă un succes.

După un început liniștit de meci, oltenii au început să pună presiune pe adversari, ratând prin Screciu (24) și Koljic (32).

Scorul a fost stabilit la ultima fază din prima repriză. CSU Craiova a primit penalty după ce Baiaram a fost faultat în careu, iar Andrei Ivan a transformat fără emoții.

După pauză, oltenii au creat pericol la poarta adversă o singură dată, prin Câmpanu. Acesta a tras pe lângă poartă, de la 14 metri, dintr-o poziție foarte bună, în minutul 70.

În următorul amical, pe 6 iulie, oltenii vor juca împotriva celor de la Al Duhail.

VIDEO VIDEO » CSU Craiova - FC Heidenheim 1-0

• A marcat: A. Ivan 45+1 - pen

🔵 LIVE | Universitatea Craiova – FC Heidenheim | Amical

🔵 LIVE | Universitatea Craiova – FC Heidenheim | Amical Echipa de start: 13. Pigliacelli – 33. Căpățînă, 2. Papp, 6. Screciu, 5. Vătăjelu, 8. Mateiu, 14. Crețu, 22. Gustavo, 17. Baiaram, 9. Ivan(cpt.), 19. Koljic. Rezerve: 31. Rusu, 12. Vlăsceanu – 11. Bancu, 25. Găman, 39. Nețoiu, 35. Sala, 16. Nistor, 10. Vînă, 32. Benga, 7. Cîmpanu, 36. Brășfăleanu, 37. Danciu, 24. Roguljic. Antrenor: Laszlo Balint #AziJoacaStiinta