Comentarii (430)
luciann
luciann  •  24 Septembrie 2017, 13:46
Postat de florar pe 24 Septembrie 2017, 13:43

Pai Armata nu punea problema asa!!!In afara de milionul pe care-l dadea Becali astia mai vroiau 10% din incasari...E usor sa zici 10 % de la televiziuni,10% din bilete,10 % din transferuri...Pai Becali plateste la greu pe Arena Nationala!Daca ti se pare putin sau nesemnificativ de ce nu te intrebi de ce nu joaca acolo mereu Dinamo!Pai Dinamo in Groapa nu plateste decat utilitatile!!!Si are probleme si cu asta pentru ca la meciurile cu 1000 de spectatori tot plateste nocturna,ambulante,arbitrii,ISU,agentii firmelor de paza, ....multe!La 10% din transferuri pai iar e aiurea pentru ca si Becali da bani pe jucatori si poate nu are pe cine sa vanda mereu...

Ok daca era mult, putea negocia, nu era suma batuta in cuie! Putea sa le zica, din transferuri nu va dau nimic, ca e investitia si riscul meu, etc, etc! De ce nu s-a asezat la negocieri? El n-a acceptat nimic din start, nu asa se face! Mai ales cu statul!

jalabert
jalabert  •  24 Septembrie 2017, 13:47
Postat de luciann pe 24 Septembrie 2017, 13:38

Pai Jiji are 300% profit in ultimii ani, nu confund nimic!

Hai sa-ti explic ca pentru prosti ca tine. Tu ai un magazin unde vinzi genti. Tu cumperi gentile de la depozit x bucati avant insumat o valoare de 80 milioane. Le vinzi cu 100 milioane deci ai venituri de 100 milioane adica 10 % din venituri ar insemna 10 milioane. Doar ca tu trebuie sa platesti vanzatorul chiria taxele catre stat si la concret ramai in mana dupa ce scazi toate cheltuielile undeva la 85 milioane. Daca scazi cei 10% din venituri ai ajunge la 75 milioane adica 5 milioane mai putin decat ai avut la inceput. Ai priceput bai prostane cum sta treaba si care e diferenta intre venituri si profit? 10 % din venituri in exemplul meu inseamna 10 milioane in timp ce 10% din profit ar inseamna doar 500.000 lei.

poison
poison  •  24 Septembrie 2017, 13:45
Postat de randoom_._ pe 24 Septembrie 2017, 13:44

***

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

randoom_._
randoom_._  •  24 Septembrie 2017, 13:44
Postat de poison pe 24 Septembrie 2017, 13:42

***

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

florar
florar  •  24 Septembrie 2017, 13:43
Postat de luciann pe 24 Septembrie 2017, 13:32

Da mah, Jiji dadea 10% din drepturile TV, 10% din vanzarea de bilete, 10% din "banii europeni", 10% din transferuri, etc, etc! Si tot ramanea pe plus, avea baza de pregatire plus stadionul gratis! Sau dadea 10% din profit si avea el grija de stadion si platea chirie pentru baza! Si tot era mult mai in castig!!!

Pai Armata nu punea problema asa!!!In afara de milionul pe care-l dadea Becali astia mai vroiau 10% din incasari...E usor sa zici 10 % de la televiziuni,10% din bilete,10 % din transferuri...Pai Becali plateste la greu pe Arena Nationala!Daca ti se pare putin sau nesemnificativ de ce nu te intrebi de ce nu joaca acolo mereu Dinamo!Pai Dinamo in Groapa nu plateste decat utilitatile!!!Si are probleme si cu asta pentru ca la meciurile cu 1000 de spectatori tot plateste nocturna,ambulante,arbitrii,ISU,agentii firmelor de paza, ....multe!La 10% din transferuri pai iar e aiurea pentru ca si Becali da bani pe jucatori si poate nu are pe cine sa vanda mereu...

randoom_._
randoom_._  •  24 Septembrie 2017, 13:42
Postat de luciann pe 24 Septembrie 2017, 13:41

Oricum n-avem toate informatiile! Eu banuiesc ca Jiji cotiza la negru la ei si cand a inchis robinetul s-au suparat...

vezi,asta ar fi o informatie interesanta de stiut. dar nimeni nu poate nici macar banui asa ceva. de ce ar fi cotizat la negru la ei,dupa ce platea si asa sume exorbitante pentru chirie?

poison
poison  •  24 Septembrie 2017, 13:42
Postat de randoom_._ pe 24 Septembrie 2017, 13:41

***

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

luciann
luciann  •  24 Septembrie 2017, 13:41
Postat de randoom_._ pe 24 Septembrie 2017, 13:39

problema este ca noi nici pana acuma nu avem datele reale. cei de la csa si mapn au facut taraboiul asta pentru bani. cand au vazut ca nu pot obtine bani trebuiau sa accepte chiriile exorbitante platite de becali. decat nimica,mai bine asa. dar treaba asta este "ancorata" asa de sus ca nici tolontan nu se atinge de ea,iar tolontan s-a legat de udrea cand inca chioru betiv aka basescu era presedinte. pai dna-ul nu-i intreaba pe aia de la mapn,de ce timp de 3 ani nu au incasat chiriile exorbitante de la becali,chit ca becali era dispus sa plateasca?

Oricum n-avem toate informatiile! Eu banuiesc ca Jiji cotiza la negru la ei si cand a inchis robinetul s-au suparat...

luciann
luciann  •  24 Septembrie 2017, 13:40
Postat de florar pe 24 Septembrie 2017, 13:35

Pai nu vrei sa intelegi!!!Acel milion la ora actuala este 10% din venituri...Cam atat face Becali pe an fara CL si fara un transfer imens...De fapt Armata dorea in afara de milionul cu baza inca 10% din venituri...Ca sa vedem daca intentiile Armatei sunt corecte ar trebui cand vine noul investitor sau ce va fi sa obtina macar banii ceruti lui Becali...Crezi asa ceva?...Apoi daca Becali se pricepe sau nu la afaceri asta nu are treaba cu Armata...Ce te intereseaza daca Becali are sau nu profit?Parpas crezi d-ta ca este ideea lui Gigi?Iti reamintesc ca un alt antrenor avea trecere prin Cipru...Si nu mai inteleg...Consideri ca e bine sa investeasca sau nu?Eu cred ca mai mult te deranjeaza ca investitiile sunt facute in primul rand pentru a castiga de pe urma transferurilor...Poate doar asa ocoleste insolventa...Sa ne amintim ca ASA era sa castige campionatul si anul urmator si-a vandut vedetele...Pai castigarea campionatului nu aduce mai nimic...Bani in plus aia pina la un milion se duc pe prime pentru echipa,conducere,antrenori...

Oricum ramane faptul ca nu s-a asezat la masa negocierilor! El a inceput sa injure in dreapta si in stanga! Putea negocia cu ei, nu ca era suma batuta in cuie!

bigd
bigd  •  24 Septembrie 2017, 13:40
Postat de poison pe 24 Septembrie 2017, 13:33

***

Bai om bun, tu esti sanatos? Tu crezi ca Dumnezeu se uita la 20 de lei cat dai tu la biserica? Si ai mai fost si la vrajitoare, pe principiul "daca nu vrea Dumnezeu, il rog pe satana." Canalizeaza-ti energiile pe ceva pozitiv!

  • 1
  • •••
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • •••
  • 43
Comentează