Alte știri din fotbal
CS Dinamo, trupa lui Ionuț Chirilă, a obținut prima victorie a sezonului! Azi sunt programate 7 meciuri în Liga 2
23
Președintele Rapidului: „Incredibil! Un plus mare pentru noi”
0
Olimpiu Moruțan, decisiv în victoria Rapidului cu Petrolul: „Asta nu înseamnă că trebuie să fiu titular”
0
Antrenorul Petrolului, după 0-2 cu Rapid: „Am avut o problemă mare”
0
Știri din fotbal internațional
Arsenal a pornit ca din tun în cursa de apărare a titlului!
1
Haos în Germania: Südwest-Derby întrerupt, polițiștii au intrat pe teren pe cai!
1
Inter l-a prezentat oficial pe Curtis Jones: „A venit momentul pentru o nouă aventură”
0
Rezultat șocant în Cupa Germaniei » La pauză, Eintracht conducea cu 10-0! A urmat cea mai mare victorie din istoria clubului
1
Lifestyle
Cea mai sexy hocheistă din lume, deconspirată de fani » Noul iubit este tot un sportiv
5
Portarul din Serie A, surprins pe aeroportul Otopeni alături de o româncă celebră!
17
Femeia cu peste 1 milion de urmăritori intervine în scandalul de la FCSB: „Nu e nici 1% apreciat! A trecut printre atâția fotbaliști și nu i-ai spus un «bravo»”
30
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Cristi Danileț, ironizează motivarea CCR în cazul „amendamentului Fritz”: ...
Libertatea
„Un alt fel de lockdown”. Orașul din Europa unde viața se trăiește de ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Cinci directori de colegii naționale critică vehement examenul separat de ...
Libertatea
scrie pro/sportul o stire la ora 12:00, 2 ore mai tarziu ghesepeul o copiaza :))))))))))) asta e ghesepeul: inventeza cat inventeaza si cand nu are creier sa scrie ceva pe cont propriu, copiaza de la altii !!! jalnic si penibil !! :))))))
Pai si-a cam dat si el seama de asta. A avut si are tentative nedeclarate de a "evada" in alte parti, in sensul celor zise de tine.
Din punct de vedere economic, alegerea orasului Vaslui a fost proasta. Nu prea este o reteta financiara. Daca ar fi facut de exemplu o echipa la Constanta, la Iasi, Braila sau Arad, era stadionul plin meci de meci. Asa...Vasluiul este un oras mic, care are o echipa prea mare pentru posibilitatile sale. Porumb daca era baiat destept, ori facea echipa in unul din orasele mentionate de mine, ori cumpara un club gen Rapid, Dinamo , Uta...U Cluj....etc
Pe mine ma bate gandul ca in 2-3 ani Porumboiu nu o sa mai fie la Vaslui. Sau se va satura, sau se va duce altundeva, la un nume mai mare, capabil sa-i satisfaca ego-ul.
Pai doar nu-si imagineaza cineva ca Gigi Becali a bagat bani in Steaua. Gigi becali doar a MULS Steaua. El practic traieste din Steaua...insa prostii cred ca el baga bani.
Are timp, o echipa se construieste in ani de zile (pentru ca la Vaslui nu exista spiritul de invingator). Mai intai se construieste spiritul de competitie (adica cine vine la Vaslui stie ca se bate la primele 3-4 locuri), iar pe urma vin si rezultatele.
Ciobanul ala ordinar care a distrus Steaua, nu mai cumpara nimic? Sau el vrea doar sa vanda ?
daca si vagabondu' asta e stelar... :D cat il priveste pe porumboiu...tare mi'e ca si'a luat teapa grea! atat din pct de vedere sportiv cat si al salariului. asta e mai rau ca n'doye...baremi ala, fie si din cand in cand, mai juca ceva...asta...nu'l vad sa stea pana'n iarna! la ce figurant si flegmatic e... :))
Valahule, Porumboiu s-a faultat de multe ori singur, mai tare ca ciobanul. Lopez Caro, Ljubinkovici iti spun ceva ? Ca si faptul ca Vasluiul se trezeste de cateva campionate mereu prea tarziu... Degeaba a stat atatia ani in fotbal, ca pana acum n-a castigat nimic. A facut o echipa buna, nimic de zis, dar fata de cat a investit rezultatele sunt aproape nule.
Daca vine si Sapunaru, Vaslui va avea cea mai tare aparare pe benzi din Romania, si una din cele mai bune din Europa (nu exagerez).
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.