FOTBAL  »  Superliga  »  POLI TIMIŞOARA - UNIREA URZICENI, AZI, ORA 20:30, GSPTV ŞI FAZE VIDEO ÎN TIMP REAL PE GSP.RO

Urmăreşte cele mai bune faze VIDEO din Poli Timişoara - Unirea Urziceni 1-2!

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 mai 2009 00:00

Unirea Urziceni este noua campioană a României în proporţie de 99 la sută după succesul de la Timişoara (2-1). Bănăţenii au deschis scorul prin Gigel Bucur, dar echipa lui Dan Petrescu a revenit imediat după pauză prin pădureţu, care a marcat din penalty, reuşita victoriei aparţinîndu-i lui Bilaşco.

Unirea Urziceni face 69 de puncte şi se distanţează la 4 puncte de locul 2 ocupat de Dinamo cu doar o etapă îînaintea finalului, şi mai are nevoie de doar un punct în ultima etapă pentru  a scăpa şi de ameninţarea Timişoarei, aproape de a-şi recupera cele 6 puncte de la TAS.

1-0, gol Gigel Bucur