FOTBAL  »  Superliga  »  UNIREA URZICENI - GLORIA BISTRIŢA 3-0

Vezi cele mai tari faze VIDEO din Unirea Urziceni - Gloria Bistriţa 3-0

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 mai 2009 00:00

Unirea Urziceni s/a impus în această după-amiază categoric în faţa Gloriei Bistriţa, scor 3-0, graţie golurilor reuşite de Galamaz în prima repriză, respectiv Varga şi Rusescu în repriza secundă. Partida a fost la discreţia elevilor lui Dan Petrescu, care, pe lîngă cele trei goluri, şi-au creat numeroase ocazii de a marca.

În urma acestui rezultat, Unirea urcă pe primul loc în Liga 1, la un punct peste Dinamo! În schimb, Gloria Bistriţa se afundă şi mai mult în subsolul clasamentului, iar eventuale victorii ale lui Poli Iaşi şi Gaz Metan Mediaş îi pot arunca pe ardeleni în zona retrogradabilă a clasmentului!

Urmăreşte comentariul liveTEXT al partidei Unirea Urziceni - Gloria Bistriţa!