FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - CFR CLUJ 2-0

Gaz Metan - CFR Cluj 2-0! Medieşenii părăsesc Liga I după o victorie în faţa campioanei din sezonul treuct!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 iunie 2009 00:00

Elevii lui Cristi Pustai s-au impus în faţa lui CFR Cluj şi părăsesc Liga I cu demnitate. Pentru gazde au marcat Bud şi Eric.

Citeşte aici comentariul liveTEXT al întîlnirii!

În minutul 20, Eric centrează în careul CFR-ului pentru un coechipier, însă execuţia acestuia este slabă iar balonul este reţinut de Stăncioiu.

În minutul 30, Frangipane trimite un şut de la mare distnţă, însă balonul trece pe lîngă poartă.

În minutul 47, Eric îl lansează pe Bud iar atacantul medieşean preia cu capul şi trage la colţul lung, fără speranţe pentru Stăncioiu.

În minutul 76, Stăncioiu respinge excelent un şut puternic expediat de un jucător medieşean din interiorul careului.

În minutul 73, Stăncioiu iese greşit la o minge în afara careului, Vidakovici profită de gafa sa şi trimite înspre poarta goală, însă Mureşan apare execelent şi respinge cu capul.