FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - CFR CLUJ 1-1

VIDEO CU GOLUL Nana Boateng, reușită în stilul lui Cristiano Ronaldo! Cum a deblocat tabela în UTA - CFR Cluj

Articol de GSP - Publicat luni, 10 octombrie 2022 22:43 / Actualizat luni, 10 octombrie 2022 22:44

UTA și CFR Cluj au remizat, scor 1-1, în ultimul meci al rundei cu numărul 13 din SuperLigă. Nana Boateng (28 de ani) a deschis scorul în minutul 32 cu o lovitură spectaculoasă de cap.

Prima reușită semnată de Nana Boateng în această ediție a SuperLigii a fost una deosebită și a adus tăcerea pe arena din Arad, în minutul 32 al disputei cu UTA.

VIDEO CU FAZA. Nana Boateng, gol în stilul Ronaldo pentru 0-1 în UTA - CFR Cluj

Schema pusă la cale de Petrescu a funcționat pefect. Kolinger a făcut un blocaj și l-a eliberat pe Boateng din marcajul lui Postolachi.

Venit singur, cu elan, mijlocașul ghanez s-a înălțat superb de la sol, în stilul lui Cristiano Ronaldo, și a reluat imparabil, sub bara transversală. Portarul Iacob, perfect până în acel moment, nu a avut replică.

Pentru Boateng este a 4-a reușită în tricoul campioanei României. A punctat sezonul trecut, în campionat, în victoriile 1-0 cu Voluntari și 2-1 cu CS Universitatea Craiova, dar și în returul de tristă amintire cu Pyunik Erevan, din turul I preliminar al Ligii Campionilor.

Clasamentul după 13 etape jucate în SuperLigă

Gigi Becali are un nou jucător preferat: „E demențial, e Sfinxul. Zici că a devenit Messi”

Marius Croitoru, declarații tranșante: „E nevoie de un șoc! Nu pot să stau să-mi bat joc de sentimentele acestui om”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”