FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - CHINDIA 0-1

VIDEO + FOTO Chindia lui Săndoi, pe val în Liga 1! E neînvinsă în play-out după 1-0 cu UTA » Cum arată clasamentul

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 mai 2021 16:49 / Actualizat sambata, 01 mai 2021 20:17

Chindia s-a impus la Arad, 1-0 cu UTA, iar elevii lui Emil Săndoi continuă forma excelentă din play-out.

Prima repriză a început cu oaspeții în atac, iar în minutul 15 Celea centrat în careu, dar Iacob a ajuns târziu la minge și nu a putut s-o trimită spre poarta arădenilor. În ultimul minut al primei reprize a venit replica gazdelor, când lovitura liberă a lui Adrian Petre a fost reținută de Aioani.

Chindia a dat lovitura cu UTA în minutul 62

După pauză, Chindia a dat lovitura, iar Paul Iacob a marcat în minutul 62 singurul gol al meciului. Mijlocașul a șutat perfect de la 20 de metri, iar portarul UTEI nu a avut nicio reacție.

Până la final, UTA nu a avut puterea să egaleze, iar Chindia rămâne astfel neînvinsă în play-our.

Chindia este în continuare lider în play-out-ului Ligii 1, cu 33 de puncte, și cu 4 victorii și un egal în cinci etape De partea celaltă, UTA este pe 4, cu 25 de puncte, și poate fi depășită de Astra și FC Voluntari.

UTA – Chindia 0-1

UTA – Chindia, echipe de start:

UTA: Fl. Iacob - Peteleu, Erico da Silva, Fl. Ilie, Roumpoulakou - Albu, Vorobjovas - Ad. Petre, Roger Rodrigues, Rusu - Voinea
ANTRENOR: Laszlo Balint
REZERVE: Balauru, Melinte, Shliakov, Bustea, Antal, Miculescu, Hora, Buhăcianu, Rus
ABSENȚI: Benga, Isac, Tomozei (accidentați)

CHINDIA: Aioani - Martac, Pițian, Celea, Kocic - Neguț, Iacob, Dulca, Dumitrașcu - Yameogo, Berisha
ANTRENOR: Emil Săndoi
REZERVE: D. Moldovan, Căpușă, D. Florea, V. Rață, D. Popa, Corbu, C. Dinu, Neicuțescu, M. Costea
ABSENȚI: Pițian (suspendat)

Stadion: Arena Francisc Neuman (Arad)
Aribtru: Horațiu Feșnic // Asistenți Mihai Marica, Alexandru Vodă

VIDEO Irina Giurgiu, prima femeie din România cu licență UEFA Pro: „Îmi place foarte mult de Mircea Lucescu”

Citește mai multe știri din Liga 1:

„Chiar nu-l mai vrem pe Hațegan!” » CFR protestează oficial împotriva celui mai bun arbitru român UPDATE Comunicatul oficial al ardelenilor: „Malpraxis în formă continuă”

Noi contre în războiul CSA Steaua - FCSB » Gigi Becali: „Prejudiciul de 36 de milioane de euro, cerut de CSA, nu poate fi recuperat niciodată!”

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”