FOTBAL  »  Superliga  »  UTA

Rednic n-a putut sta deoparte: „A fost în vestiar și a ridicat vocea. Nu cred că și-ar fi dorit cineva să fie în fața lui”

La partida UTA – U Cluj, scor 0-1, din etapa #9 din Superliga, Mircea Rednic a stat în biroul său de lângă vestiare, de unde a urmărit partida la televizor

Articol de - Publicat luni, 18 septembrie 2023 10:22 / Actualizat luni, 18 septembrie 2023 10:49

La partida UTA – U Cluj, scor 0-1, din etapa #9 din Superliga, Mircea Rednic a stat în biroul său de lângă vestiare, de unde a urmărit partida la televizor. În locul lui, cel care a dat indicații în timpul meciului a fost Sorin Rădoi, antrenorul secund al arădenilor.

Tehnicianul de la UTA a fost vizitat la intervale de câteva minute de câte un maseur, prin rotație. Ei au fost permanent la curent cu starea „Puriului”, care a suferit recent o intervenție chirurgicală minim invazivă, după un infarct miocardic.

Gică Hagi s-a dus direct la Colțescu după Farul - FCSB! Ce s-a întâmplat între cei doi: „Vorbeam singur”
FARUL - FCSB 0-1

Mircea Rednic a intrat în vestiar la pauza meciului UTA - U Cluj 0-1

Cel poreclit „Strâmbul” a respectat doar parțial indicațiile medicilor, care i-au prescris încă o săptămâna de repaus din activitate, pentru a-și proteja inima. Dacă în timpul meciului Rednic a făcut zeci de ture prin fața biroului și a ecranului, la pauză și la final șeful corpului tehnic de la UTA a tunat și fulgerat în vestiar, nemulțumit de evoluția elevilor săi.

„Mister (n.r. - Mircea Rednic) a fost în vestiar la pauză și a ridicat vocea la jucători. Nu cred că și-ar fi dorit cineva să fie acolo, în fața lui. Îmi pare rău că l-am dezamăgit atât pe el, cât și pe oamenii din Arad care ne susțin necondiționat”, au fost cuvintele lui Sorin Rădoi după înfrângerea cu formația antrenată de Ioan Ovidiu Sabău.