Comentarii (36)
valdin
valdin  •  28 Aprilie 2020, 17:36
Postat de bast pe 28 Aprilie 2020, 16:20

pentru că firma, dacă nu este românească, nu se mai supune legilor românești și nici nu plătește taxe în Ro. Părerea mea de profan. Dacă este vreun jurist p-aci, poate ne va lămuri.

Serios ? Dar multinationalele nu se spun legilor din Romania ? Sau e altceva ? Nu stiu,doar intreb ...Inca ceva , sunt multi straini care au cumparat societati agricole si le detin 100%, legea sportului e diferita ?

murdoch_mysteries
murdoch_mysteries  •  28 Aprilie 2020, 17:33

Deci, se poate face.

davveroirl
davveroirl  •  28 Aprilie 2020, 16:53
Postat de jackryan pe 28 Aprilie 2020, 16:50

***

deci sunt trei ?

jackryan
jackryan  •  28 Aprilie 2020, 16:50
Postat de davveroirl pe 28 Aprilie 2020, 16:47

care Rinamo se vinde ,aia din prima liga sau a lui Badea !?

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

davveroirl
davveroirl  •  28 Aprilie 2020, 16:47

care Rinamo se vinde ,aia din prima liga sau a lui Badea !?

bast
bast  •  28 Aprilie 2020, 16:20
Postat de robotzel pe 28 Aprilie 2020, 15:48

ca nu poti sa il vinzi este o chestie. practic nici macar nu ai voie sa fi spaniol si sa vi in romania sa iti faci propriul club. firma poti insa nu si club. este stupid pana la cer. deci tu spaniol poti sa iti faci firma in romania si sa cumperi sau sa iti faci club insa nu il poti cumpara direct. Lege de doi bani!

pentru că firma, dacă nu este românească, nu se mai supune legilor românești și nici nu plătește taxe în Ro. Părerea mea de profan. Dacă este vreun jurist p-aci, poate ne va lămuri.

jackryan
jackryan  •  28 Aprilie 2020, 16:18

Cica spaniolul asta vrea sa cumpere si gsp ul ..

814683608610477
Costica Rosioru  •  28 Aprilie 2020, 16:09

Cum le stiți voi pe toate, ***! Va stă în gat clubul ăsta***?????

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Sorinache
Sorinache  •  28 Aprilie 2020, 16:07

Foarte interesant. Deci quatarezii de la PSG nu ar putea baga vreo 500 milioane de euro în România. Nu permite legea sportului. Cum spune cineva mai jos, putem vinde toate resursele dar nu se poate cumpăra un club ***.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

223102608702428
Serge Sand  •  28 Aprilie 2020, 15:51

Ce aveți cu limba română?! "Un avocat în drept", pe bune?! Vai de capul vostru de pândari!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Comentează