FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - MIOVENI

foto Decizie la limită în Petrolul - Mioveni » Arbitrul asistent, confirmat de VAR

Faza analizată de VAR la Petrolul - Mioveni/ captură: Orange Sport +7   FOTO
Faza analizată de VAR la Petrolul - Mioveni/ captură: Orange Sport

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 august 2022 20:39 / Actualizat sambata, 27 august 2022 20:59

Petrolul - Mioveni 0-0, în etapa #7 din Liga 1. Liviu Antal a marcat un gol superb pentru oaspeți, dar reușita a fost anulată pentru ofsaid.

Atacantul Mioveniului a scăpat din marcaj în minutul 63 și a trimis la colțul lung, cu pământul, din afara careului. Golul a fost anulat de asistentul Daniel Mitruți pentru ofsaid, decizie confirmată ulterior și de VAR.

+3 FOTO

Decizia asistentului, confirmată de VAR

După o oră de joc dominată de Mioveni, echipa lui Stoican a reușit să spargă apărarea Petrolului. Antal reușise să marcheze, dar asistentul luat decizia corectă de a anula golul.

Pentru a scoate din calcul orice dubiu, faza a fost analizată de VAR. După 3 minute de analiză, liniile trase din camera arbitrului video au demonstrat că decizia inițială a arbitrului a fost corectă.

Petrolul - CS Mioveni, echipe de start:

PETROLUL: Vâlceanu - Meijers, Tamaș, Huja - Pashov, Țicu - Grozav, Seto, Jair, Bratu - Ivanovski
REZERVE: Moroz, Cebotaru, Velisar, Cioiu, Borța, Irobiso, Dumitriu, Tucaliuc, Măzărache
ANTRENOR: Nicolae Constantin

CS MIOVENI: Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Șerbănică, Pop, Lixandru - Blănaru, Buziuc, Antal
REZERVE: Croitoru, Iacob, Trif, Panait, Rădescu, Coșereanu, Burnea, Dumitru
ANTRENOR: Flavius Stoican

Stadion: Ilie Oană (Ploieşti)
Arbitru: Flueran Viorel Nicusor (Craiova) / A1: Mitruţi Daniel (Craiova), A2: Badea Marius (Râmnicu Vâlcea) / Arbitru VAR: Colţescu Sebastian (Bucureşti), Arbitru AVAR: Bârleanu Vlad (Bucureşti)

Până la urmă se face! Vine să ia titlul în Liga 1 atacantul remarcat la Benfica: „Ne-am înțeles”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”