Alte știri din fotbal
Bogdan Stelea îl avertizează pe Ionuț Radu: „Se gândea cineva vreodată că va dispărea atât de repede?”
0
Jucătorul de la Rapid pe lista unei formații din SUA » Cum s-ar putea produce mutarea de 1,5 milioane de euro
0
CCR încurcă cluburile din Superligă! Când ar putea veni decizia care să schimbe tot
0
Steaua - Chindia Târgoviște, meciul care deschide runda 2 din play-off-ul ligii secunde » Programul complet și clasamentul
0
Știri din fotbal internațional
Mutare „bombă” după ratarea calificării la Mondial » Legenda care ar putea deveni selecționerul Italiei!
0
Fostul fotbalist de top va participa la emisiunea „Iubire sub acoperire”: „O provocare amuzantă”
0
Bosniacii tremură pentru Edin Dzeko » Sezon încheiat!
0
Vedetele lui Chelsea s-au săturat de Enzo Fernandez » Legenda albaștrilor l-a trimis „la dracu!”
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Cristian Anton a fost arestat preventiv. DNA a găsit peste 500.000 de euro, ...
Libertatea
Ce vrea să spună Trump când vorbește de un nou regim la Teheran cu care ...
Adevărul
Sub stăpânirea lui Ridzi: Jiul Petroșani, „vaca de muls”, între blaturi la ...
GSP SPECIAL
„Cozile de topor” ale Rusiei din Biserica Ortodoxă Română. Cum pătrund ...
Libertatea
E foarte adevarat, insa cineva trebuie sa il anunte pe arbitru ca acolo a fost o greseala. Altfel meciul merge mai departe sau jucatorii presupusi dezavantajati se vor duce la tv sa vada reluarea. Ar fi de cascadorii rasului. Iti dai seama ca coltescu ar fi linșat in primele 10 min ale jocului.
De ce trebuie neaparat VAR?! E de ajuns un monitor la marginea terenului, cu reluarile de la TV!
In romanica greselile de arbitraj fac trafic pe site-urile de sport. Noi vrem Var? Le scoatem la astia painea din gură. Cum mai scriu ei 3 articole pe zi ca sa imi explice ca golul Cfr-ului a pornit de la o grava eroare de arbitraj, fluierasul nedand un aut cu 30 de secunde inaintea fazei golului. Sa imi explice ei ca desi ala de la Craiova are piciorul rupt intrarea a fost de fapt regulamentara. Sau ca Man in meciul cu Dinamo a fost atins in careu si de aia s-a dat penalty. Fusese atins cu doua faze inainte. E o industrie in care FRF lpf cca si tv sunt mana in mana. Altfel nu pot sa îmi imaginez cum cineva ar da atatia bani pe cocina asta.
Nu iti dai seama sau esti rau intentionat. Cum sa nu afecteze arbitrajele din romania, cand aproape la fiecare meci sunt faze discutabile. Arbitrii''grrsesc' ', dar gresesc voit asta e adevarul. Dovata e si in meciurile arbitrate de cei care arbitreaza foarte bine in europa si cand se intorc in liga 1 numai dezastre. Normal ca nu vrea nimeni VAR. Se fac toti ca vor VAR ca sa nu zicem noi ca de ce nu ne aliem si noi la fotbalul european. Dar defapt nu vrea nimeni pt ca toti platesc arbitri. Asta e adevarul. Asta cu VAR ca toti vor e exact ca faza aia cu Penescu de la fc arges care tipa si urla ca il fura arbiti si el mituia de rupea arbitri, caz demonstrat si condamnat. Asa ca....
Uite gesepistilor...,,Premieră mondială în Liga Campionilor: VAR realizat de la 1771 Km distanţă, la meciul de la Sevilla,,
Și am ras la faza gesepistilor cu varul prin mașini...Pai UEFA recent a produs un meci cu varul aflat la mi de km distanta!!! De unde să știe gesepistii???
Nicoara finanțează Dinamo dar nu putea impune varul că obligativitate dacă era pe bănuții lui????
Nu atât FRF nu are interes în a introduce var cat televiziunile și gesepistii...Pai cum mai descoperă ei altfel doua penaltyuri după două zile de când s a gătat meciul???
numai GSP cu Ioanitoaia in frunte crede ca arbitrajul influenteaza ceva in fotbalul romanesc. Hai sa ignoram putin aceste greseli de arbitraj si sa ne gandim care sunt cele mai bune echipe din Romania, conform jocului prestat? Pai Steaua, Craiova, CFR. Dar cele mai slabe? Pai Argesul, Astra, Dinamo, Iasi. Cum apar aceste echipe in clasament? Pai chiar asa... Asa ca unde sunt acele greseli? Afecteaza sau nu clasamentul? Eu zic ca nu. Greselile de arbitraj sunt doar o inventie a presei sportive prin care incearca sa fie interesanta, desi nu mai este de mult.
FRF nu are interes sa introduca VAR ca sa poata aranja meciurile asa cum ii convine
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.