Comentarii (100)
qpax
qpax  •  21 Iunie 2013, 00:28

Da' cine p mea esti tu mah ... pe cine intereseaza ce crezi tu despre subiectul asta, si unde locuiesti? Poti sa zici ca esti si in in Butan, si? .... Mita este cand dai sau promiti bani sau alte foloase, pentru a obtine avantaje la care legea nu iti da dreptul (avantaje necuvenite) ... SAU care implica actiuni prin care sunt incalcate una sau mai multe legi in vigoiare (enuntul 1 = cu enutul 2, pentru incalcarea unor legi, pp avantaj necuvenit). Asta este MITA, in Romania si UE, in common-law (US, GB, Australia, Candada), in Federatia Rsa, in Orientul Mijlociu, Africa, Asia, si daca colonizam Marte, la fel va fi si pe Marte! Nu facem un sondaj sa vedem ce crede fiecare prost ca e mita,spaga

qpax
qpax  •  21 Iunie 2013, 00:15

Bai 'scepticule' ... daca UEFA judeca corect, Steaua nu este exclusa ... nevinovatia noastra este tocmai in detalii ... 1. Steaua a premiat castigarea si / sau egalul, nu infrangerea, nu l-a corupt 2. UEFA insusi premiaza echipele in proprile competitii, folosind acelasi sistem si acelasi contract de recompensa. Tocmai din cauza ca UEFA a influentat meciul U - CFR, oferint CFR-ului 10 milioane de euro prima si lui U Cluj 0 euro ... am fost noi nevoiti sa reparam meciul. 3. Nu exista precedent si acoperire stricta regulamentara pentru a o exclude pe Steaua dupa o premiere, si se poate crea precedent Deci nu esti sceptic, esti un prost, care nu poate sa faca o distinctie clara! ...:))

daniels7714
daniels7714  •  21 Iunie 2013, 00:13
Postat de buerebuistas pe 20 Iunie 2013, 23:44

Pacat de fotbalistul Popescu , ca in perioada de glorie a afacerilor lui se inhaitase cu Blejnar , unde era "pomanageala" de la Stat , hop si Popescu

pacat de copii care si-au pus sperante in el si in Scoala de Fotbal Gica Popescu care are problema cu fiscul !

tac77stelist
tac77stelist  •  20 Iunie 2013, 23:56

MAI BINE CITITI ASTA CA E STIRE DE ULTIMA ORA ://www.realitatea.net/steaua-este-oficial-in-urnele-pentru-tragerea-la-sor-i-din-champions-league_1209108.html

buerebuistas
buerebuistas  •  20 Iunie 2013, 23:44
Postat de daniels7714 pe 20 Iunie 2013, 23:26

nu-l mai peria atat , are pata din dosarul transferurilor ! foarte cinstit incat vroia de pomana ceva hoteluri prin Brasov moca de la stat fara contracandidati la licitatie !!!

Pacat de fotbalistul Popescu , ca in perioada de glorie a afacerilor lui se inhaitase cu Blejnar , unde era "pomanageala" de la Stat , hop si Popescu

daniels7714
daniels7714  •  20 Iunie 2013, 23:26
Postat de ave_biancorossi pe 20 Iunie 2013, 21:16

intr-adevar, gica popescu este un om echilibrat si credibil. inca mai este credibil, implicatia penala s-a datorat nenorocitilor de samsari imbogatiti pe talentul unora ca gica popescu. deci, pentru mine, gica popescu inseamna tot perceptia aceea a unui tip metodic, harnic si corect. plus ca el chiar cunoaste cum functioneaza comisiile alora. opinia lui este demna de luat in seama. din motivele enumerate anterior.

nu-l mai peria atat , are pata din dosarul transferurilor ! foarte cinstit incat vroia de pomana ceva hoteluri prin Brasov moca de la stat fara contracandidati la licitatie !!!

buerebuistas
buerebuistas  •  20 Iunie 2013, 23:16
Postat de daniels7714 pe 20 Iunie 2013, 23:04

problema e ca a deranjat aranjamentul ! , in tara asta trebuie sa lasi lucrurile asa cum sant... de ce sa se joace corect ? , mai bine blaturi !!! CFR stie cum e sa aranjezi si sa castigi titlul in ultima etapa , a invatat intr.-o alta editie tot in ultima etapa , dar cu Dinamo care a pus botul si nu a jucat nimic !!! Steaua fiind si atunci contracandidata la titlu ... astea nu se vad , toata lumea e falsa si se preface ca nu intelege ce a vrut Becali ! primeaza interesul , daca erau ei in locul Stelei lucrurile stau exact invers . Dar poate ca se va intoarce roata si va decide si Steaua soarta lor , asa cum Dinamo a facut spume ca am jucat cu rezervele in meciul cu Viitorul ! e bine ?

Il urasc din ficati pe JiJi albanezul , sper sa crape acolo in parnaie sau macar sa il tina aia pana cand voi zice eu stop , dar cei mai imbecili uita cauza , adica, de ce a ajuns JiJi sa premieze/mituiasca U Cluj prin patronul clubului din Cluj , ca efectul il vedem , anume, JiJica la parnaie si Steaua verificata de UEFA

buerebuistas
buerebuistas  •  20 Iunie 2013, 23:09
Postat de daveroirl pe 20 Iunie 2013, 22:03

mai nou sunt foarte vehementi mongolezii , locul 9 ,mucles!

si "locul 6" se tine tare :))

spinoza
spinoza  •  20 Iunie 2013, 23:09

Gica sa-si vada de dosarul lui!!! Sa nu mai puna etichete si cand vorbeste cu prunele alea-n gura nici nu stii ce vrea sa spuna!!!

daniels7714
daniels7714  •  20 Iunie 2013, 23:04
Postat de gerulathor pe 20 Iunie 2013, 21:33

Ce treaba are casele de pariuri cu cazul Stelei unde Jiji a indraznit sa ofere bani pentru corectitudine, care in zilele noastre in Romania, aceasta fapta acum se numeste MITA !?? In caz ca ati uitat ce s-a intamplat: "Jiji Becali s-a dus pana la Cluj ca sa dea o mita echipei U.CLuj, ca sa-si apere corect sansele si sa nu o puna de un BLAT!!!"

problema e ca a deranjat aranjamentul ! , in tara asta trebuie sa lasi lucrurile asa cum sant... de ce sa se joace corect ? , mai bine blaturi !!! CFR stie cum e sa aranjezi si sa castigi titlul in ultima etapa , a invatat intr.-o alta editie tot in ultima etapa , dar cu Dinamo care a pus botul si nu a jucat nimic !!! Steaua fiind si atunci contracandidata la titlu ... astea nu se vad , toata lumea e falsa si se preface ca nu intelege ce a vrut Becali ! primeaza interesul , daca erau ei in locul Stelei lucrurile stau exact invers . Dar poate ca se va intoarce roata si va decide si Steaua soarta lor , asa cum Dinamo a facut spume ca am jucat cu rezervele in meciul cu Viitorul ! e bine ?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 10