FOTBAL  »  Superliga  »  STADION

Veste extraordinară pentru o echipă din play-out: stadionul a fost omologat pentru Liga 1 » Când ar putea avea loc primul meci în fața propriilor suporteri

FOTO: Facebook Sepsi OSK
FOTO: Facebook Sepsi OSK

Articol de - Publicat vineri, 09 martie 2018 21:00

Conducătorii lui Sepsi OSK au făcut vineri seară un anunț așteptat de multă vreme de fanii covăsneni, anume că stadionul municipal din Sfântu Gheorghe a fost omologat provizoriu pentru partidele din Liga 1. 

În proporţie de 90%, primul meci pe noul stadion va avea loc încă din etapa a 2-a din play-out, împotriva lui FC Voluntari, luni, 19 martie, de la ora 20.45, când Sepsi  va închiria o nocturnă mobilă pentru "a face o inaugurare a stadionului aşa cum merită suporterii din Sfântu Gheorghe".

"Nu mai este perioadă de transferuri, dar noi am reușit să transferăm un jucător. Acesta va purta tricoul cu numărul 12 și este publicul nostru din oraș. Este un eveniment istoric pentru Sfântu Gheorghe. A fost o muncă titanică, iar investiția a însemnat de asemenea un efort pentru noi. Nu suntem o echipă bogată, iar amenajarea stadionului a făcut cât bugetul unei echipe de Liga a 3-a. Mai mult, închirierea unei nocturne mobile costă 40.000 de euro, dar nu mai contează acum. Oamenii așteapta de jumătate de an să vadă echipa acasă. Va fi sărbătoare", a spus patronul Laszlo Dioszegi.

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (7)
alfredvenczel
alfredvenczel  •  10 Martie 2018, 10:39

De unde ai scos-o??? Investitorul bagă mâna în buzunar. Ține cu adevărat la echipă, nu investește pentru profit...

dakesis
dakesis  •  10 Martie 2018, 02:35
Postat de Iftime Ionut pe 09 Martie 2018, 23:23

aia au scaunele si sectorul vip vopsite cu alb si verde.daca mai punem ca joaca si in rosu,gata steagul uNGARIEI !!! asta se intampla in tara la noi !!!

noi jucam in alb-albastru - steagul Israelului!!! La noi in tara!!! sau al Greciei, daca te incalzeste mai tare... Finlanda e cam departe, nu te afecteaza...

stoichkov8
stoichkov8  •  10 Martie 2018, 00:48
Postat de Iftime Ionut pe 09 Martie 2018, 23:23

aia au scaunele si sectorul vip vopsite cu alb si verde.daca mai punem ca joaca si in rosu,gata steagul uNGARIEI !!! asta se intampla in tara la noi !!!

mai ionutz. scaunele sunt primite de la Ferencvaros. informeaza.te inainte sa vorbest aiurea

Vezi toate comentariile (7)
Comentează