FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - SPORTUL STUDENŢESC, AZI, ORA 18:00, GSP TV ŞI FAZEVIDEO PE GSP.RO

Vezi aici faze VIDEO de la Gaz Metan - Sportul Studenţesc

eric
eric

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 august 2010 00:00

Gaz Metan a învins fără drept de apel echipa lui Selymes şi a trecut pe primul loc în clasament cu 10 puncte după patru etape. Pentru medieşeni au marcat Markovici (5), Alex Muntean (58) şi Eric (67).

Etapa viitoare echipa lui Cristi Pustai se va deplasa la Tg. Jiu, în timp ce "studenţii" vor întîlni campiona, CFR Cluj, în Regie

Vezi aici partida în format liveTEXT

Gazdele au deschis scorul în minutul 5 prin Markovici, care a marcat cu capul de la 8 metri, după o centrare a lui Eric

Pleşca şi-a salvat echipa de la primirea unui gol, printr-o paradă formidabilă la şutul de la şapte metri al lui Tibi Bălan

Sportul trece pe lîngă egalare în minutul 48. Lansat în careu de Tibi Bălan, Curelea nu reuşeşte să îl învingă pe Pleşca

Pleşca face minuni în poarta Gazului! Portarul medieşenilor a respins din vinclu mingea trimisă din lovitură liberă de Tibi Bălan

Gazdele îşi dublează avantajul în minutul 58, cînd la capătul unui contraatac-fulger, Muntean l-a învins pe Viciu cu un şut sub bară

Eric a reuşit un gol de generic în minutul 67, ducînd scorul la 3-0! Brazilianul a executat perfect o lovitură liberă de pe partea dreaptă, în vinclul porţii lui Viciu

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”