FOTBAL  »  Superliga  »  FC VASLUI - GLORIA BISTRIŢA, ORA 16:00, GSP TV ŞI FAZE VIDEO ÎN TIMP REAL PE GSP.RO

Vezi cele mai tari faze VIDEO din Vaslui - Bistriţa 0-1!

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 martie 2010 00:00

Gloria Bistriţa s-a impus surprinzător, scor 1-0, pe terenul lui FC Vaslui graţie golului spectaculos marcat de Hora în minutul 23 al jocului.

Urmăreşte cele mai tari faze VIDEO din FC Vaslui - Gloria Bistriţa de la ora 16:00 pe gsp.ro!

În minutul 6, Delgado trimite balonul în poartă însă golul este anulat deoarece mingea depăşise suprafaţa de joc.

În minutul 14, Sînmărtean pătrunde în careu însă este deposedat în ultimul moment de Ciucă.

În minutul 23, Hora deschide scorul cu un şut superb din marginea careului de 16 metri.

În minutul 26, Hora şutează din marginea careului de şase metri însă Kuciak reţine.

În minutul 28, Kuciak scapă mingea după un şut al lui Moraes, însă Hora, aflat într-o poziţie bună, nu reuşeşte să ajungă la balon.

În minutul 45, Gerlem şutează din partea stîngă a careului, la colţul scurt, însă mingea trece pe lîngă poartă.

În minutul 48, Ciucă încearcă o reluare din foarfecă din centrul careului însă Kuciak reţine.

În minutul 52, Delgado şutează la colţul scurt, din interiorul careului, însă mingea trece pe lîngă poartă.

În minutul 61, Kuciak scapă un balon în faţa porţii iar Frăsinescu protejează mingea şi cade după intervenţia portarului vasluian. Arbitrul Mugurel Drăgănescu doreşte iniţial să acorde penalty pentru oaspeţi însă se răzgîndeşte.

Ciprian Petre şutează excelent de la 30 de metri, însă mingea trece puţin peste transversala porţii lui Kuciak.

În minutul 89, Wesley ratează incredibil, singur cu portarul la şase metri.

În minutul 90, Moraes scapă singur cu portarul Vasluiului însă ezită şi nu reuşeşte să finalizeze.

În ultimul minut al partidei, Neagu are o mare ocazie de a egala dar şutează slab de la 11 metri.