FOTBAL  »  LIGA 1  »  GSP.RO TE PREGĂTEŞTE DE NOUL SEZON

Vezi programul de pregătire şi loturile echipelor care se bat la titlu!

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 iunie 2009 00:00


CFR Cluj

6 iulie – reunirea lotului
6 iulie – teste medicale
12 iulie - amical cu Swindon Town (Divizia a treia din Anglia)
15 iulie - amical cu Slovan Liberec (Cehia)
18 iulie - amical cu Iraklis Salonic (Grecia)
20 iulie - amical cu Borussia Monchengladbach (Germania).


POLI TIMIŞOARA

29 iunie - reunirea lotului, stadionul "Dan Păltinişanu", ora 19:00

Portari: Costel Pantilimon, Pedro Taborda, Andrei Cobliş

Fundaşi: Stelian Stancu, Eder Bonfim, Marian Cisovsky, Srdjan Luchin,  Florin Maxim, Iasmin Latovlevici, Ioan Mera

Mijlocaşi: Dan Alexa, Balazs Borbely, Valentin Bădoi, Abiodun Agunbiade, Alex Curtean, Dare Vrsici, Artiom Karamian, Kevin Amuneke, Marian Chiţu, Alex Bourceanu, Claudiu Ionescu

Atacanţi:  Arman Karamian, Gueye Mansour, Lukas Magera

Absenţi: Gigel Bucur, Nibombe, Parks (invoiti) Dejan Rusici, Dorin Goga, Milos Brezinsky (accidentaţi), Scutaru (?)

30 iunie - teste medicale
1 iulie - plecarea în stagiul de pregătire de la Debrecen (Ungaria)
6 iulie - meci amical, adversar nedesemnat
8 iulie - două partide amicale, cu formule de start diferite, cu FC Debrecen
10 iulie - meci amical, posibil cu Gaz Metan Mediaş
10 iulie - întoarcere în Timişoara
12 iulie - plecarea în stagiul de pregătire de la Karnten (Austria)
14 iulie - meci amical, Austria Karnten
16 iulie - meci amical, FC Koln
18 iulie - meci amical, Eintracht Frankfurt
20 iulie - meci amical SSC Napoli sau USC Palermo
22 iulie - meci amical Wigan Athletic sau Fenerbahce Istanbul
22 iulie - întoarcerea la Timişoara
28-29 iulie - turul 3 preliminar Champions League
1 august - prima etapă, Liga I


UNIVERSITATEA CRAIOVA

Lot prezent la reunire:
Portari: Bornescu, Merlier, S. Lung jr.
Fundaşi: Mitchell, Bărboianu, Dănănae, V. Găman, R. Barbu, Buşu, Rose
Mijlocaşi:  Prepeliţă, Şoavă, Firţulescu, Gîngioveanu, Ologu, M. Roman, I. Popescu  (ambii de la Primăvara)
Atacanţi: Fl. Costea, M. Costea, Baird, Dina, V. Badea, Gogoşoiu, Bryan Bran (Primăvara)

Programul de pregătire al Universităţii:
Duminică, 21 iunie - reunirea lotului
Luni, 22 iunie - vizita medicală
Marţi,23 iunie - antrenament de readaptare la efort
Miercuri, 24 iunie - plecare în primul cantonament
Sîmbătă, 4 iulie - revenire în ţară
5, 6 iulie - zile libere
7 iulie - 20 iulie - cel de-al doilea cantonament din Austria


FC VASLUI

Reunirea lotului - 28 iunie

Vizita medicală - 29 iunie la Vaslui, 30 iunie la Iaşi

Cantonament Vatra Dornei 1-7 iulie

Lotul de jucători deplasat de Cristian Dulca în acest cantonament:

Portari: Duşan Kuciak, Cristi Hăisan, Claudiu Puia;

Fundaşi: Gabriel Cânu, Bogdan Panait, Pavel Farkaş, Bogdan Buhuş, Hugo Luz, Stephane Zubar, Dorian Andronic, Silviu Bălace, Paul Papp, Neven Markovic;

Mijlocaşi: Adrian Gheorghiu, Marko Ljubinkovic, Denis Zmeu, Stanislav Ghencev, Milos Pavlovic,  Marius Doboş, Nemanja Milisavljevic, Marius Ştefoi, Wesley Lopez, William Gerlem. Peter Jovanovic;

Atacanţi: Lucian Burdujan, Mike Temwanjera, Vasile Buhăescu, Ionuţ Balaur, Hristian Kirovski, Nemanja Jovanovic, Răzvan Neagu

Cantonament la Goch, Germania: 7-19 iulie

gsp.ro îţi prezintă programul celor mai importante echipe din campionatul României în perioada de pregătire dinaintea startului de sezon. Vezi ce jocuri de verificare vor disputa formaţiile din Liga I în cantonamentele pe care el efectuează şi fii la curent cu toate modificările din loturile granzilor!


STEAUA

Lot prezent la reunire:
Portari: Tătăruşanu, Zapata, Vîtcă, Cernea, C. Lungu
Fundaşi: Golanski, Ghionea, Goian, I. Rada, E. Baciu, Emeghara, Ninu, P. Marin, D. Bălan, L. Filip, Tudose, Mustaţă
Mijlocaşi: Nicoliţă, Szekely, Toja, Lovin, Bicfalvi, A. Ionescu, Onicaş, Ochiroşii
Atacanţi: Kapetanos, B. Stancu, Surdu, Rusu, Liţu

Amicale
1 iulie 2009 - 18:30 - FC Steaua- Celje
3 iulie 2009 - 18:30 - FC Steaua - Bohemians Praga
5 iulie 2009 - 18:30 - FC Steaua - Dinamo Zagreb
7 iulie 2009 - 18:30 - FC Steaua - TSKA Sofia

DINAMO

Lot prezent la reunirea din 26 iunie:
Portari: Matache, Dolha

Fundaşi: Moţi, Izvoranu, L. Goian, Muşat, Scarlatache, Homei, Melinte, L. Rus, Ad. Cuciula (ambii în probe de la Liberty Salonta), Dr. Grigore, Todorovski (revenit de la Gjorce Petrov, campioana Macedoniei), Pekarici (revenit de la Steaua Roşie Belgrad, a terminat pe locul 3 în Serbia)

Mijlocaşi: Ad. Cristea, Boştină, Predescu

Atacanţi: Cl. Niculescu, Dănciulescu, M. Niculae, Zicu, An. Cristea (revenit de la Poli Iaşi), L. Ganea (revenit de la CS Otopeni), Alexe (revenit de la FC Ploieşti)

Bratu şi Pulhac au făcut vizita medicală săptămîna aceasta singuri, Miranda şi Vranjkovici vor veni în România abia mîine, N'Doye şi Ze Kalanga întîrzie şi ei după vacanţa petrecută în Africa, iar Torje dă BAC-ul în acest zile. Lobonţ este accidentat şi încă nu a revenit în ţară pentru că urmează un program de recuperare în Italia, la Roma.

27 iunie - 5 iulie Cantonament la Săftica

6-22 iulie - Turneu de pregătire în  Franţa la Aix-les-Bains
Amicale
8 iulie - Nantes
10 iulie - Olympique Marseille
14 iulie - Grenoble
18 iulie - St. Ettiene
* Amicalele sînt cele cunoscute pînă la această oră, mai pot apărea modificări

RAPID

Luni, 29 iunie - reunirea lotului (vor lipsi: Bozovici, Cesinha, Spadacio, Elinton Andrade, Ivelja, Djalovici)

Miercuri, 1 iulie - vizita medicală

AMICALE

19 iulie - Rapid - Ergotelis. Rapidiştii vor mai disputa meciuri de pregătire cu Fortuna Sittard şi Lokomotiv Sofia.

UNIREA URZICENI

29.06 - vizita medicala

Lotul prezent la reunire

Portari: Arlauskis, D. Tudor, C. Grigore
Fundaşi: Mehmedovici, Galamaz, E. Nicu, B. Fernandes, Bordeanu, D. Matei, B. Mijatovici
Mijlocaşi: Ricardo Gomes, Todoran, Brandan, Pădureţu, I. Apostol, S. Paraschiv
Atacanţi: Bilaşco, Onofraş, Rusescu, Dănălache, D. Stan
01-11.07 - stagiu Poiana Brasov;
13-25.07 - turneu Scotia - meciuri amicale:
15.07 FC Livingston (liga II);
18.07 FC Ayr United (liga II);
21.07 Celtic Glasgow (liga I - locul 2);
23.07 Glasgow Rangers (campioana Scotiei).


CFR Cluj

6 iulie – reunirea lotului
6 iulie – teste medicale
12 iulie - amical cu Swindon Town (Divizia a treia din Anglia)
15 iulie - amical cu Slovan Liberec (Cehia)
18 iulie - amical cu Iraklis Salonic (Grecia)
20 iulie - amical cu Borussia Monchengladbach (Germania).


POLI TIMIŞOARA

29 iunie - reunirea lotului, stadionul "Dan Păltinişanu", ora 19:00

Portari: Costel Pantilimon, Pedro Taborda, Andrei Cobliş

Fundaşi: Stelian Stancu, Eder Bonfim, Marian Cisovsky, Srdjan Luchin,  Florin Maxim, Iasmin Latovlevici, Ioan Mera

Mijlocaşi: Dan Alexa, Balazs Borbely, Valentin Bădoi, Abiodun Agunbiade, Alex Curtean, Dare Vrsici, Artiom Karamian, Kevin Amuneke, Marian Chiţu, Alex Bourceanu, Claudiu Ionescu

Atacanţi:  Arman Karamian, Gueye Mansour, Lukas Magera

Absenţi: Gigel Bucur, Nibombe, Parks (invoiti) Dejan Rusici, Dorin Goga, Milos Brezinsky (accidentaţi), Scutaru (?)

30 iunie - teste medicale
1 iulie - plecarea în stagiul de pregătire de la Debrecen (Ungaria)
6 iulie - meci amical, adversar nedesemnat
8 iulie - două partide amicale, cu formule de start diferite, cu FC Debrecen
10 iulie - meci amical, posibil cu Gaz Metan Mediaş
10 iulie - întoarcere în Timişoara
12 iulie - plecarea în stagiul de pregătire de la Karnten (Austria)
14 iulie - meci amical, Austria Karnten
16 iulie - meci amical, FC Koln
18 iulie - meci amical, Eintracht Frankfurt
20 iulie - meci amical SSC Napoli sau USC Palermo
22 iulie - meci amical Wigan Athletic sau Fenerbahce Istanbul
22 iulie - întoarcerea la Timişoara
28-29 iulie - turul 3 preliminar Champions League
1 august - prima etapă, Liga I


UNIVERSITATEA CRAIOVA

Lot prezent la reunire:
Portari: Bornescu, Merlier, S. Lung jr.
Fundaşi: Mitchell, Bărboianu, Dănănae, V. Găman, R. Barbu, Buşu, Rose
Mijlocaşi:  Prepeliţă, Şoavă, Firţulescu, Gîngioveanu, Ologu, M. Roman, I. Popescu  (ambii de la Primăvara)
Atacanţi: Fl. Costea, M. Costea, Baird, Dina, V. Badea, Gogoşoiu, Bryan Bran (Primăvara)

Programul de pregătire al Universităţii:
Duminică, 21 iunie - reunirea lotului
Luni, 22 iunie - vizita medicală
Marţi,23 iunie - antrenament de readaptare la efort
Miercuri, 24 iunie - plecare în primul cantonament
Sîmbătă, 4 iulie - revenire în ţară
5, 6 iulie - zile libere
7 iulie - 20 iulie - cel de-al doilea cantonament din Austria


FC VASLUI

Reunirea lotului - 28 iunie

Vizita medicală - 29 iunie la Vaslui, 30 iunie la Iaşi

Cantonament Vatra Dornei 1-7 iulie

Lotul de jucători deplasat de Cristian Dulca în acest cantonament:

Portari: Duşan Kuciak, Cristi Hăisan, Claudiu Puia;

Fundaşi: Gabriel Cânu, Bogdan Panait, Pavel Farkaş, Bogdan Buhuş, Hugo Luz, Stephane Zubar, Dorian Andronic, Silviu Bălace, Paul Papp, Neven Markovic;

Mijlocaşi: Adrian Gheorghiu, Marko Ljubinkovic, Denis Zmeu, Stanislav Ghencev, Milos Pavlovic,  Marius Doboş, Nemanja Milisavljevic, Marius Ştefoi, Wesley Lopez, William Gerlem. Peter Jovanovic;

Atacanţi: Lucian Burdujan, Mike Temwanjera, Vasile Buhăescu, Ionuţ Balaur, Hristian Kirovski, Nemanja Jovanovic, Răzvan Neagu

Cantonament la Goch, Germania: 7-19 iulie

Playtech: BOMBĂ! Vicor Ponta, mesaj pentru români de pe patul de spital: 'Ar fi o lașitate din partea mea să tac'


Comentarii (34)
goguuu
goguuu  •  07 Iulie 2009, 19:52

va rog frumos daca tot voi o sa transmiteti meciurile din liga 1 transmitetile live si pe gsptv.ro si sper sa transmiteti si meciurile astrei ploiesti

 •  06 Iulie 2009, 17:05

Sunt prea multe articole despre Steaua pe acest site, si prea putine despre alte echipe din campionat.Nu aveti reporteri in provincie?Despre CFR Cluj de exemplu e mai putin de o stire pe zi.Despre alte echipe la fel.O sa va pierdeti cititori.

 •  06 Iulie 2009, 12:51

de ce nu va face-ti un campionat al miticilor cu 3 echipe S,D,R si asa in fiecare an a-ti fi in primele 3 locuri? miticilor???

Vezi toate comentariile (34)
Comentează