Comentarii (72)
dorelobossulbossilor
dorelobossulbossilor  •  17 Octombrie 2021, 09:24

Claudiu Petrila înscrie un gol controversat în poarta lui Ducan (etapa nr. 4). Jucătorul CFR-ului a fost surprins în ofsaid, dar centralul partidei a lăsat jocul să continue.

sexilianul
sexilianul  •  17 Octombrie 2021, 08:23
Postat de duster4 pe 17 Octombrie 2021, 07:04

Cea mai murdara echipa dupa anii 2003, clona asta fcsb.

ETALON

patratel2019
patratel2019  •  17 Octombrie 2021, 08:17

De-aia e bun VAR-ul! Pentru asta trebuie urechiati LPF si FRF!

corectu
corectu  •  17 Octombrie 2021, 08:08

Da,a greșit arbitrul la penalty.Cât privește golul 2,nimeni nu poate spune că a fost sau nu ofside,poate VAR-ul.Miovenii nu au avut nici un șut pe poartă,ocazii nenumărate(clare) ale FCSB-ului(Steaua). Porumboiu spune că nu a văzut un asemenea penalty.A fost cu o seară mai înainte,pentru Dinamo. Viciere a fost la meciul Mioveni-CFR cu gol din ofside și un penalty neacordat Miovenilor. Aseară dacă era 5,6 goluri pentru FCSB(Steaua) nu ar fi spus nimeni nimic.

2761788140559669
Groza Daniel  •  17 Octombrie 2021, 07:59

Dupa interventia corecta cu piciorul stang a lui Scarlatache, mingea ramane in teren aproape de Keseru, care are intentia clara de a o juca. Insa piciorul drept ridicat al lui Scarlatache continua miscarea si il agata pe Keseru care este impiedicat sa joace mingea. La cursurile de arbitraj ti se arata faze similare si concluzia este ca arbitrul trebuie sa acorde penalty.

duster4
duster4  •  17 Octombrie 2021, 07:04

notebook
notebook  •  17 Octombrie 2021, 06:35

FC FCSB fura etapa de etapa. Chiar nu se sesizeaza nimeni? Meci de meci ei beneficiaza de penalty si cartonas rosu pt adversar, rosu care vine in prima repriza, nu pe final de meci.

albalbastru72
albalbastru72  •  17 Octombrie 2021, 05:34

Ca e o mare porcarie de echipa aceasta fecesebea o stim cu totii dar ce facem cu vicierea de rezultat?Cine plateste pentru asta?Cum rezolvam?Cel mai bine ar fi ca in semn de protest pentru mascarada de aseara sa nu se mai intre pe terenuri pentru disputarea restului etapei.Macar atunci,impinsi de televiziuni care pierd bani lucrurile se vor pune in miscare.Ceea ce am vazut aseara este inca o palma pe obrazul fotbalului romanesc.

csa.regal.2016
csa.regal.2016  •  17 Octombrie 2021, 05:27
Postat de coco1987 pe 17 Octombrie 2021, 01:29

De cand te uiti la fotbal bre? Sigur ca poate fi viciere de rezultat la 3-0, cata vreme primele 2 goluri sunt date din "greseli" ale arbitrilor, desteptule. Golul 3 nici nu mai conteaza, ca deja meciul e facut zob de arbitrii.

O echipa venita cu o rezerva domina 90 de minute, isi creaza ocazii din primul pana in ultimul minut. Mioveni nu trage un sut pe poarta, are un singur corner, nu intra in careul FCSB ( Stelei ) si tu spui viciere. A dat gol valabil? Da, ca a fost unul, ca au fost 3 alta poveste. Dar cel putin un gol a fost valabil. Viciere a fost la Mioveni CFR unde la singurul gol a fost offside de 2 m si Mioveni a avut penalty nedat

coco1987
coco1987  •  17 Octombrie 2021, 01:29
Postat de orlick pe 17 Octombrie 2021, 00:23

Viciere de rezultat la 3-0? În prima repriza trebuia dat penalti când a fost doborât Olaru în careu. La faza penaltilui, apărătorul ridica piciorul stâng și îl acroseaza cu călcâiul pe Keseru. Craciunescu FantaDeLumina spune ca se da penalti dacă jucătorul ridica piciorul, dar se face ca nu vede ca asta s-a întâmplat. Ofsaid la golul doi? Uitați-vă la linia de 16 metri și nu mai lăsați ciuda sa va intunece mințile! Steaua câștiga meciul chiar dacă nu i se acorda penaltiul meritat, ca de atâtea alte ori.