FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - BOTOȘANI 1-0

Jucătorul de la Botoșani, mesaj aspru: „Am arătat groaznic. Nu putem să jucăm 10 minute, iar 80 să îi lăsăm pe ei”

Victor Dican/ foto Imago Images

Articol de - Publicat luni, 14 august 2023 22:41 / Actualizat luni, 14 august 2023 22:54

Victor Dican, fundașul central de la FC Botoșani, a avut un mesaj dur după înfrângerea cu Dinamo, scor 0-1.

Stoperul a criticat atitudinea echipei și modul în care a gestionat finalul meciului, când Dinamo a dominat, marcând golul în prelungiri.

Dennis Politic, aproape de golul sezonului în Superligă » Fază de PlayStation pe „Arcul de Triumf”
Dinamo - Botoșani

Victor Dican: „Am arătat groaznic”

„Nu arătăm deloc bine. Erau călare pe noi pe final, nu am gestionat bine fazele. În ultimele 20 de minute au stat doar în jumătatea noastră, am pierdut toate duelurile. Am arătat groaznic. Am fost și pedepsiți cu golul acesta. Atitudinea e prima chestie de reglat. Facem presing câte 5 minute, jucăm câte 10 minute. Nu putem să jucăm 10 minute, iar 80 să îi lăsăm pe ei. Nu e bine, arătăm rău.

Dacă nici ăsta nu mai e semnal de alarmă, nu știu care mai e. Trebuie să o scoatem la capăt. Sezonul e lung, avem mare nevoie de puncte. Suferim azi, de mâine ne concentrăm pe meciul de la Galați”, a declarat Victor Dican, la Digi Sport..

FC Botoșani a rămas fără victorie în noul sezon și e ultima în clasamentul SuperLigii, cu două puncte în 5 meciuri.