FOTBAL  »  Superliga  »  SPORTUL - GAZ METAN MEDIAŞ 1-2

VIDEO » Aproape de retrogradare » Sportul a pierdut cu Mediaş după ce a condus cu 1-0

Viorel Ferfelea, jucător Sportul

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 aprilie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 28 aprilie 2012 16:54

Sportul Studenţesc s-a apropiat şi mai mult de retrogradare după ce a pierdut meciul cu una dintre contracandidate, 1-2, cu Gaz Metan Mediaş.

După o primă repriză fără nici o ocazie importantă şi fără faze de joc spectaculoase, partea secundă a partidei din Regie a adus trei goluri şi trei puncte pentru oaspeţii de la Mediaş. Elevii lui Isăilă au început în forţă, iar Lungu a dus Sportul în avantaj în urma unui gol marcat în urma unei greşeli a lui Buchta.

”Studenţii” nu s-au bucurat de acest scor decît pentru scurt timp. Minutele 65 şi 68 au adus fericirea în tabăra lui Pustai. Roman şi Bawab au profitat de greşelile din apărarea celor de la Sportul şi au înscris două goluri pe contraatac.

În urma acestui succes, Gaz Metan Mediaş a adunat 34 de puncte, în timp ce Sportul Studenţesc a rămas cu 25 de puncte.