FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - FC BOTOȘANI 3-0

VIDEO Astra, serie incredibilă de victorii după succesul cu Botoșani! Clasamentul final al sezonului regulat

Articol de GSP - Publicat luni, 06 martie 2017 16:49

Astra s-a impus pe teren propriu în ultimul meci din sezonul regulat al Ligii 1, scor 3-0 cu FC Botoșani și încheie sezonul regulat pe locul al treilea. Giurgiuvenii au ajuns la o serie de 8 victorii consecutive.

VIDEO » Astra - FC Botoșani 3-0
Au marcat: Budescu '56, Belu '77, Buș '86
Click AICI pentru liveTEXT!

Vezi AICI programul din play-off!

După o primă repriză fără ocazii importante de gol, fotbaliștii antrenați de Marius Șumudică au intrat mai motivați și au făcut spectacol după pauză.

Budescu a deschis scorul în minutul 55, cu o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri executată la colțul scurt.

Belu a marcat golul serii, cu aproximativ un sfert de oră înainte de final, grație unui șut superb de la marginea careului, iar Buș a închis tabela în minutul 86, după o pasă a lui Cristi Săpunaru.