FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - VIITORUL 2-0

VIDEO Astra - Viitorul 2-0 » Din nou pe locul al doilea

Articol de GSP - Publicat luni, 25 februarie 2013 00:00 / Actualizat luni, 25 februarie 2013 19:52

Astra a cîştigat fără probleme partida cu Viitorul Constanţa, scor 2-0, şi a revenit pe locul al doilea în clasament.

Giurgiuvenii au continuat forma bună din prima parte a campionatului şi în această seară. Avînd o echipă foarte asemănătoare cu cea din tur, Astra a controlat partida încă din start. Budescu a fost foarte activ în prima repriză şi după cîteva acţiuni eşuate a reuşit să înscrie în minutul 28. Junior Morais şi Fatai au combinat excelent în banda stîngă, iar fundaşul a centrat perfect pentru o formalitate a lui Budescu.

Video cu golurile şi cele mai importante faze din Astra - Viitorul

Viitorul lui Hagi nu a contat în ofensivă, singura fază periculoasă venind la începutul reprizei secunde după un şut de la 30 de metri al lui Benzar, puţin pe lîngă vinclul porţii lui Lung jr. Astra a încheiat însă conturile în minutul 70 cînd Fatai a făcut ce a vrut cu Larie şi Bejan şi a înscris cu un şut la colţul lung din interiorul careului.

În următoarea etapă, Astra se deplasează la Severin, în timp ce Viitorul va disputa un meci extrem de important pentru evitarea retrogradării cu U Cluj.