FOTBAL  »  Superliga  »  ASA TG. MUREȘ - DINAMO

VIDEO Atenție, cad mingi! 3 baloane s-au pierdut în meciul ASA - Dinamo după șuturi dezastruoase

Articol de GSP - Publicat luni, 14 martie 2016 21:47

Prima repriză a meciului ASA - Dinamo s-a încheiat la egalitate, 0-0, după evoluții slabe ale ambelor echipe.

În afara de bara lui Rotariu din finalul primei reprize, cele mai interesante momente au avut loc între minutele 12 și 18. Jucătorii celor două echipe s-au întrecut în a trimite mingea peste tribunele stadionului din Mureș.

Primul care început seria șuturilor dezastruoase a fost Paul Anton, care în minutul 12 a șutat mult peste, de la marginea careului.

În minutul 15, a venit rândul lui Gabi Matei, fundașul dreapta al lui ASA, care a șutat de la 25 de metri, mingea depășind chiar și tabela.

În minutul 18, Mureșan a executat o lovitură liberă de la 25 de metri, dar și șutul lui a trecut peste peluza stadionului.