FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - GAZ METAN MEDIAȘ 1-1

VIDEO Au dat-o la pace » Viitorul și Gaz Metan Mediaș au remizat, scor 1-1, în etapa a 16- a Ligii 1

Articol de GSP - Publicat luni, 21 noiembrie 2016 20:20

Viitorul și Gaz Metan Mediaș au terminat la egalitate, scor 1-1 meciul disputat în această seară la Ovidiu.

Viitorul - Gaz Metan Mediaș 1-1
TEXT/VIDEO
Au marcat:
Nimely '57 / Llullaku '19

Gaz Metan Mediaș a deschis scorul în minutul 19, prin Llullaku. Râmniceanu a ieșit greșit la un corner executat de Eric, iar atacantul albanez a profitat faptul că Nimely nu a reușit să degajeze.

Llullaku ar fi putut bifa "dubla" în minutul 27, când a fost servit excelent de Zaharia, însă atacantul medieșenilor a trimis mingea peste poartă, din poziție de unu la unu cu portarul.

Viitorul a egalat în minutul 57, prin Nimely, după o fază încâlcită în apropierea porții apărate de Pleșca. Nimely a șutat de la margine acareului, portarul Viitorul a respins în primă fază, iar balonul a ricoșat Trtovac. Acesta nu a reușit să respingă la timp și a fost deposedat de Nimely, care a trimis în poartă.

Gaz Metan Mediaș a ajuns la nouă meciuri consecutive fără înfrângere și ocupă locul trei în clasament, la egalitate de puncte cu Viitorul.

Echipele de start:

Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Hodorogea, Boli, Cr. Ganea - R. Marin, Nedelcu, Purece - A. Chițu, G. Iancu, Nimely
Rezerve: Buzbuchi, S. Rădoi, Carp, Dani Lopez, Mitache, Cicâldău, Vînă

Gaz Metan: Pleșca - V. Crețu, Trtovac, Susnjar, Rugasevici - Bic, Zaharia, Buzean - Al. Munteanu, Eric, Llullaku
Rezerve: Marinescu, C. Petre, Cristea, Olaru, Axente, Danci, Romeo

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni