FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - ACS POLI TIMIȘOARA 0-0

VIDEO Chiajna - ACS Poli 0-0 » Cele două echipe termină la egalitate după un meci cu multe ocazii » Timișorenii au avut 2 eliminați

Articol de GSP - Publicat luni, 07 martie 2016 19:51

Concordia și ACS Poli au terminat la egalitate, 0-0, primul meci al zilei.

Chiajna - ACS Poli 0-0 - VIDEOliveTEXT
Cartonaș roșu: Bărbuț (81'), Goga (87')

Fiecare dintre cele două formații avea nevoie de victorie pentru a ieși din zona fierbine a clasamentului. Echipele au atacat pe întreaga durată a meciului, dar n-au reușit să modifice tabela.

În prima repriză, Milevski, Bucurică și Garcia au ratat ocazii pentru formația ilfoveană, șutând fie în portarul Strauss, fie pe lângă poartă.

În a doua repriză, Goga a ratat pentru timișoreni, dar Bălgrădean a avut o intervenție foarte bună la șutul mijlocașului.

ACS Poli a terminat meciul în 9 oameni. În minutul 83, Bărbuț a fost eliminat după cumul de cartonașe galbene, iar în minutul 87 Goga a văzut direct cartonașul roșu, după o intervenție cu talpa pe glezna lui Bucurică.

După acest egal, Chiajna rămâne pe locul 7 în play-out, cu 10 puncte, iar ACS Poli rămâne pe 5, cu 14 puncte.

Echipe de start:

Chiajna:Bălgrădean - Feussi, Niasse, Tincu, Odibe, Bucurică - Obodo, Cristescu, Purece - Garcia, Milevski
Rezerve: Matache, Serediuc, Giurgiu, Bărboianu, Raducanu, Cristea, Roșu

ACS Poli: Straus - Belu, Scutaru, Torres, D.Popescu -  Llorente, Melinte - Ov. Popescu, Hernandez, Bărbuț - Pisas
Rezerve: Lys, Bocșan, Suarez, Jenkis, Sorescu, Goga, Mailat