FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - SĂGEATA 4-0

VIDEO Vinerea lui Roşu » Chiajna a făcut spectacol în faţa Săgeţii, 4-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 23 noiembrie 2013 12:11

Dacă prima repriză a fost controlată de Săgeata, Chiajna a făcut show după pauză, scor 4-0.

Omul meciului a fost Neluţ Roşu, care a marcat o "dublă", prima oară din acţiune, în minutul 61, şi a doua oară din penalty, după un henţ în careu făcut de Lopez, dar a dat şi o pasa de gol pentru golul trei al lui Wellington. În ultimul minut de prelungiri, Mera a faultat în careu şi arbitrul a dictat penalty.

Click aici pentru VIDEO!

Lovitura de pedeapsă a fost bătută de Serediuc, care a închis tabela la 4-0 şi astfel Chiajna a depăşit-o în clasament pe Săgeata deşi are 3 meciuri mai puţin disputate.