FOTBAL  »  LIGA 1  »  CSMS IAŞI - CFR CLUJ

VIDEO CSMS Iaşi - CFR Cluj 1-1 » Clujenii rămîn fără victorie în 2013

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 martie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 09 martie 2013 22:54

CFR Cluj, cu o echipă decimată de accidentări şi suspendări obţine un singur punct din deplasarea de la Iaşi, după 1-1 cu echipa locală. Clujenii rămîn fără nici o victorie în 2013, după egalul cu Vaslui şi înfrângerea de la Galaţi din primele două etape.

Click aici pentru desfăşurarea liveTEXT a meciului!

Vezi aici faze VIDEO!

Singurele ocazii din prima repriză au aparţinut CFR-ului. Kapentanos a ratat singur cu portarul prima ocazie a partidei, în minutul 30. Clujenii l-au evidenţiat din nou pe Irimia în minutul 39, cînd portarul ieşenilor a reuşit două parade consecutive, la suţurile lui Munari şi Weldon.

Repriza a doua a fost una mult mai alertă, cu faze de poartă reuşite de ambele echipe. Milea a deschis scorul pentru ieşeni în minutul 56, după un corner executat de Ţigănaşu. Egalarea clujenilor a venit tot după o fază fixă. Căpitanul Ionuţ Rada a înscris în minutul 68, după un corner executat de Diogo Valente.  Pătulea a ratat o şansă bună pentru ieşeni în prelungiri, şutul său fiind respins spectaculos de Felgueiras, iar meciul dintre CSMS Iaşi şi CFR Cluj s-a terminat la egalitate, 1-1.

Echipele de start:

CSMS Iaşi: Irimia - Mihălăchioaie, Avrămia, Tincu, Vladu - Straton, Milea - Keita, Cl.Tudor, Ţigănaşu - Pătulea
Rezerve: C. Lungu, Ciucur, Mitrea, Cl. Ionescu, Herghelegiu, Onofraş, Gado
Antrenor: Liviu Ciobotariu

CFR: Felgueiras - Ivo Pinto, Maftei, I. Rada, Camora - Hora, Obiora, Muniru, D. Valente - Kapetanos, Weldon
Rezerve: Stăncioiu, Celestino, Buş, Nuno Diogo, L. Ganea, Deac, Maah
Antrenor: Paulo Sergio.

Playtech: BOMBĂ! Cu cine a fost surprinsă Anamaria Prodan după vestea divorțului. Ce au făcut împreună