FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO BUCUREȘTI - DINAMO MOSCOVA 5-0

VIDEO Dinamo i-a spulberat pe rușii de la Dinamo Moscova! Rotariu a fost fabulos, iar Oliva a pasat decisiv la debut!

Articol de - Publicat duminica, 03 iulie 2016 20:51

Dinamo a câștigat cu 5-0 meciul amical cu Dinamo Moscova, echipă care a retrogradat în liga a doua din Rusia.

DINAMO - DINAMO MOSCOVA 5-0
Au marcat: Dorin Rotariu 13, 36, Palici 17, Hanca 40, P. Petre 48

"Câinii" au deschis scorul în amicalul din Slovenia în minutul 13 prin Dorin Rotariu, care a reluat cu capul un corner al lui Lazăr. Patru minute mai târziu, Palici a împins o minge în poartă și a dus scorul la 2-0.

Până la pauză Dinamo a mai marcat de două ori, prin Rotariu și Hanca. Patrick Petre și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 48 și a stabilit scorul final, 5-0. Maximiliano Oliva, jucător transferat în această vară, a pasat decisiv pentru fiul lui Florentin Petre.

Dinamo în prima repriză: Brănescu – Hanca, Nedelcearu, Mevlja, St. Filip – P. Anton, I. Șerban, Palic – D. Rotariu, Gnohere, V. Lazăr.

Dinamo în repriza a doua: I. Popescu – Corbu, A. Marc, M. Popescu, Vl. Olteanu – Dudea, Busuladzic, Tîrcoveanu – P. Petre, Gnohere, M. Oliva.

Citește mai jos desfășurarea liveTEXT:

FINAL!
min. 60:
Dinamoviștii atacă în valuri în timp ce rușii par să nu aibă reacție.
min. 48: GOL DINAMO! "Câinii" dau recital în acest meci. Patrick Petre a marcat după o pasă a lui Maximiliano Oliva, jucător transferat în această vară.
min. 46:
A început repriza secundă! Dinamo a schimbat aproape toată echipa:  I. Popescu - Corbu, Marc, M. Popescu, Olteanu - Dudea, Busuladzic, Târcoveanu - P. Petre, Gnohere, Oliva

PAUZĂ!
min. 40: GOL DINAMO! Hanca a primit o pasă perfectă de la Rotariu și a marcat!
min. 36: GOL DINAMO! Dorin Rotariu șutează la vinclu din careu și își trece în cont dubla
min. 35:
Rotariu are o nouă ocazie de gol, dar portarul rușilor intervine și respinge mingea în corner.
min. 26:
Dinamoviștii continuă să preseze și par să nu aibă vreo problemă cu rușii.
min. 17: GOL DINAMO! Palici a împins în poartă mingea respinsă de portarul rușilor
min. 13: GOL DINAMO! Dorin Rotariu a deschis scorul după ce a reluat cu capul un corner al lui Lazăr!