FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAȘI - FC VOLUNTARI 0-1

VIDEO FC Voluntari a reușit surpriza în deplasarea de la Iași, 1-0 » Trupa lui Ganea a profitat și de o evoluție de clasă a portarului

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 martie 2016 18:00

FC Voluntari a ieșit din zona critică după ce a învins în etapa a 3-a din play-out pe CSMS Iași, în deplasare, scor 1-0.

Vezi meciul liveTEXT

CSMS IAȘI - FC VOLUNTARI 0-1
A marcat:
Ad. Bălan 10
A ratat penalty: Golubovici 39

Vezi VIDEO cu golul meciului

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 10 de Adrian Bălan din interiorul careului mic. Mingea a ajuns la vârful ilfovenilor după ce Achim i-a pasat decisiv cu capul.

Moldovenii au avut șansa egalării în minutul 38, după ce Andrei Cristea a fost faultat în careu de Țâru. Arbitru a dictat lovitură de pedeapsă, dar Golubovici a trimis mult peste.

După acest meci, CSMS Iași a rămas pe primul loc în clasamentul din play-out, cu 22 de puncte, în timp ce FC Voluntari a urcat pe 5, cu 16 puncte.

Echipele de start:

CSMS Iași: Grahovac - I. Voicu, Ov. Mihalache, Frăsinescu - Țigănașu - Bole, M. Ciucă, Al. Crețu, V. Gheorghe - A. Cristea, Golubovici
Rezerve: Caparco, A. Enescu, N. Viveiros, Llullaku, Saric, Piccioni, Onduku

FC Voluntari: Calancea - Alcenat, Spahija, Țâru, Barna - V. Maftei, Moke - L. Rus, Achim, H. Kone - A. Bălan
Rezerve: Balauru, D. Pancu, Tudorie, Monkana, Mitache, Voduț, N. Grigore