FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA - FC BOTOȘANI 2-1

VIDEO Final incendiar de sezon » Concordia întoarce miraculos soarta meciului cu FC Botoșani, iar ultima retrogradată se află în ultima etapă

Articol de GSP - Publicat luni, 29 mai 2017 22:29

Concordia Chiajna a învins-o pe FC Botoșani, scor 2-1, și păstrează șanse pentru a se salva de la retrogradare.

După un start de meci anost, Herghelegiu a deschis scorul pentru moldoveni înainte de pauză, din penalty.

Ilfovenii au restabilit egalitatea în minutul 56, prin veteranul Marian Cristescu.

Concordia a trecut în avantaj în minutul 62 prin nou-intratul Valentin Munteanu, care a luat pe cont propriu o acțiune și a șutat superb din interiorul careului.

Grație acestei victorii, Concordia Chiajna a acumulat 26 de puncte, egalând-o pe ACS Poli, ocupanta locului șase, cel care asigură prezența la barajul de menținere în Liga 1.

Pandurii se află pe locul cinci, cu 27 de puncte.

De partea cealaltă, FC Botoșani se menține pe poziția a patra în clasamentul play-out-ului, cu 30 de puncte.

Programul ultimei etape din play-out (3/4 iunie)