FOTBAL  »  Superliga  »  CS SEVERIN - GAZ METAN 2-0

VIDEO Florin Costea şi Roman menţin speranţele » CS Severin - Gaz Metan 2-0

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 martie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 15 martie 2013 21:02

CS Severin a învins pe Gaz Metan, 2-0, prin golurile marcate de Florin Costea şi Mihai Roman în finalul meciului.

Gazdele acumulează 17 puncte şi încă mai speră să se salveze de la retrogradare.

Vezi AICI VIDEO cu cele mai importante faze

Fără realizări tehnice de excepţie, partida a fost una echilibrată. Brata a trecut pe lîngă deschiderea scorului (9), dar a nimerit bara transversală. Pe finalul primei reprize, Fl. Costea a trimis peste poartă la capătul unei acţiuni superbe.

Fostul atacant al Craiovei şi al Stelei a fost şi în repriza secundă cel mai periculos om al gazdelor şi a reuşit să marcheze în ultimul minut, printr-un şut din colţul careului mic. Mihai Roman a majorat diferenţa pe un contraatac, în al 5-lea minut de prelungiri.