FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI - FC BOTOȘANI 1-1

VIDEO + FOTO FC Botoșani remizează la Timișoara, 1-1, și ratează șansa de a urca pe podium » Moldovenii, salvați de eurogolul lui Mihai Roman

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 noiembrie 2017 20:25

ACS Poli Timișoara a remizat cu FC Botoșani, scor 1-1, în primul meci al etapei a 18-a din Liga 1.

ACS Poli Timișoara - FC Botoșani 1-1
Au marcat:
Bîrnoi '23 / M. Roman '55
TEXT / VIDEO

Gazdele au deschis scorul în minutul 23. Crețu l-a lansat ideal pe Bîrnoi, care a finalizat cu mult calm.

FC Botoșani a egalat imediat după pauză, când Mihai Roman a executat perfect o lovitură liberă de la 20 de metri.

Moldovenii puteau primi penalty în minutul 40, după ce Cânu l-a bruscat pe Laurențiu Buș. Arbitrul Horațiu Feșnic a lăsat însă jocul să continue.

FC Botoșani a avut o ocazie imensă în minutul 76, când Tincu a zguduit bara cu o execuție în forță de la aproximativ 30 de metri.

S-a terminat 0-0, iar ACS Poli Timișoara rămâne pe locul 8, cu 23 de puncte, aflându-se în continuare în afara play-off-ului.

De partea cealaltă, FC Botoșani a acumulat 32 de puncte și rămâne pe locul 4 în clasament.

1.000de spectatori au asistat la meciul de pe stadionul "Dan Păltinișanu"

ACS Poli: Curileac - V. Crețu, Bocșan, Cânu, Melinte - Soljici, Artean - Bîrnoi, Al. Munteanu, Ciucur - Abraw