FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA - ASTRA 1-3

VIDEO + FOTO La un pas de play-off! Astra câștigă la Chiajna, scor 3-1, și urcă pe locul 6

Articol de GSP - Publicat luni, 27 februarie 2017 19:51

Astra Giurgiu a ajuns la al șaselea succes consecutiv în Liga 1 și este foarte aproape de calificarea în play-off.

Campioana României s-a impus în deplasare, împotriva Concordiei Chiajna, scor 3-1.

VEZI LIVETEXT / VEZI VIDEO

Fabricio a deschis scorul în minutul 8, însă peste doar câteva secunde Chiajna a egalat profitând de o gafă a apărării oaspeților. Serediuc a înscris cu un lob peste Lung. După pauză, Florea și Budescu au dus scorul la 3-1 în minutele 48 și 73.

Astra urcă pe locul 6 în Liga 1, cu 38 de puncte, la egalitate cu Dinamo, care are însă un meci mai mult.

Concordia: Bălgrădean - Bărboianu, Dobrosavlevici, Melinte, Dan Popescu - Albu, Raul Costin - Serediuc, Herea, M. Cristescu - Ciobanu

Astra: Silviu Lung - A. Stan, Săpunaru, Fabricio, Morais - Seto, Lovin - Ioniță II, Budescu, Teixeira - D. Niculae