FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOŞANI - U CLUJ 1-1

VIDEO+FOTO Om în plus degeaba » Botoşaniul a jucat aproape o repriză în superioritate, însă a obţinut doar un egal, 1-1 cu U Cluj

Articol de - Publicat marti, 08 octombrie 2013 00:00 / Actualizat luni, 07 octombrie 2013 22:30

Meciul dintre o nou-promovată şi o aproape retrogradată a început slab, fără ritm.

Prima ocazie a venit abia în minutul 25, cînd Hadnagy a reluat din "foarfecă" pe lîngă poartă. Codoban a şutat apoi din marginea careului, 34, Veselovsky a respins slab şi Hadnagy a deschis scorul: 1-0!

Click aici pentru VIDEO+FOTO!

Tot Codoban a trimis apoi periculos, 42, puţin pe lîngă. Ardelenii au egalat la prima ocazie din partea secundă prin Lemnaru, 50, după o centrare de pe partea stîngă: 1-1. Bucşa a fost apoi eliminat uşor de Radu Petrescu şi partida s-a transformat într-un festival de ocazii pentru moldoveni.

Mai întîi Fulop, 58, apoi Hadnagy, 67, şi Cîrjan, 73, s-au întrecut în ratări. Meciul s-a încheiat cu nervi şi trageri de timp ale ardelenilor, dar fără alte goluri, un egal ce nu ajută pe nimeni.

"Clujenii au tras de timp cît a putut, dar nu-i acuz, fiecare se luptă cu armele de care dispune"