FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAŞI - PETROLUL

VIDEO Întoarcerea regelui » Wesley revine cu gol în Liga 1

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 august 2014 00:00 / Actualizat duminica, 10 august 2014 19:57

Doar de 25 de minute a avut nevoie Wesley pentru a înscrie primul gol în Liga 1 după o pauză de 2 ani.
Brazilianul evoluase ultima dată în România în 2011, cînd marcase împotriva Rapidului înainte de plecarea la Al Hilal. Marius Lăcătuş a ştiut de ce l-a cerut insistent pe Wesley la CSMS Iaşi.

Moldovenii nu marcaseră deloc în primele două runde, însă au reuşit să spargă gheaţa în minutul 25 al meciului cu Petrolul, cînd sud-americanul de 33 de ani a egalat cu o lovitură de cap din şase metri.

62 de goluri a înscris Wesley în Liga 1, cel mai bun marcator străin din istorie