FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - POLI IAȘI 1-0

VIDEO Moment tensionat cu Andrei Cristea la Mediaș, în minutul 72

Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 septembrie 2018 18:41

Andrei Cristea (34 de ani) a fost vizibil nemulțumit în minutul 72 al partidei dintre Gaz Metan și Poli Iași, scor 1-0, când a fost schimbat de antrenorul Flavius Stoican.

Atacantul a fost înlocuit cu Lewis Enoh și a început să înjure, gesticulând nervosm în momentul în care a ajuns în dreptul băncii de rezerve, supărat probabil mai mult pe propria prestație din meci, decât pe decizia lui Stoican.

Unicul gol al partidei de la Mediaș a fost marcat de Ely Fernandes, în prelungirile partidei.

Vezi AICI cronica partidei Gaz Metan - Poli Iași!

cameraVezi VIDEO cu momentul schimbării lui Andrei Cristea!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”