FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - OŢELUL

VIDEO » Ofsaid la golul de 3-0 al lui Toja?

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 mai 2009 00:00

În minutul 58 al partidei Steaua - Oţelul Galaţi, la scorul de 2-0, Toja şutează imparabil de la marginea careului şi reuşeşte primul său gol pentru Steaua.

Portarul oaspeţilor, Stoian Kolev, a încercat să intervină la execuţia columbianului, dar bulgarul a părut incomodat de prezenţa lui Dayro Moreno în careul mic al gălăţenilor, în condiţiile în care sud-americanul se afla într-un ofsaid clar.

Andrei Vochin, unul dintre comentatorii partidei, a ridicat semne de întrebare la această reuşită, încercînd să aprecieze dacă Dayro Moreno a influenţat faza sau nu. Tu ce părere ai?