FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - PANDURII

VIDEO Olteni egali » CS U Craiova - Pandurii 0-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 septembrie 2015 18:54

CS U Craiova și Pandurii au terminat nedecis, scor 0-0, într-un meci din etapa a 12-a din Liga 1.

Vezi meciul în format liveTEXT

CS U CRAIOVA - PANDURII 0-0

Vezi VIDEO cu fazele meciului

Formația lui Emil Săndoi a dominat începutul jocului, însă nici Bawab și nici Ivan n-au reușit să modifice scorul de pe tabela de marcaj. Cea mai mare ocazie a lui CS U din prima repriză i-a aparținut totuși lui Nuno Rocha, care n-a reușit să reia cu capul din careul mic, dintr-o poziție perfectă.

În repriza secundă, Bawab s-a aflat din nou foarte aproape de gol, dar Mingote a respins de lîngă bară mingea trimisă din lovitură liberă de atacantul CraiOlguței.

După acest meci, Pandurii urcă pe locul 3, cu 20 de puncte, în timp ce gazdele rămîn pe poziția a șaptea, cu 16 puncte.

Echipele de start:

CS U Craiova: Bălgrădean – Achim, Acka, Popov, Vătăjelu – Mateiu, Zlatinski – Ivan, Bawab, Nuno Rocha
Rezerve: Straton, Dumitraș, Bancu, Măzărache, Hergheligiu, Ferfelea, Curelea

Pandurii: Mingote – Unguruşan, Filipetto, Fernandes, Momcilovici – Mrzljak, Droppa – Răduţ, Nicoară, Nistor – Hora
Rezerve: Lazar – Ciucur, V. Munteanu, Grecu, Erico, Săpunaru, Şandru

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”