FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - ACS POLI 3-1

VIDEO Pandurii - ACS Poli 3-1 » Victorie facilă a gorjenilor

Articol de GSP - Publicat luni, 19 octombrie 2015 19:51

Pandurii a cîștigat meciul cu ACS Poli, 3-1, și a trecut peste Dinamo în clasament.

Vezi aici cum s-a desfășurat meciul

Pandurii - ACS Poli 3-1(Săpunaru 3', Hora 7', 35'/ Goga 41') - VIDEO

Pandurii a început perfect meciul și după 35 de minute conducea cu 3-0. Săpunaru a deschis scorul în minutul trei, cu o lovitură de cap, iar peste patru minute, Hora a marcat cu un șut din patru metri.

Hora a reușit dubla în minutul 35, cu un șut spectaculos în minutul 35. Goga a redus din diferență în minutul 41, cu un o lovitură de cap din zece metri.

În a doua parte, ACS Poli nu a avut puterea de a reduce diferența, iar Pandurii s-a mulțumit să conserve rezultatul de pe tabelă.

După această victorie, Pandurii acumulează 26 de puncte, la egalitate cu Steaua, și urcă pe trei. Dacă Viitorul cîștigă meciul cu CFR, echipa lui Edward Iordănescu va coborî un loc.

Echipe de start:

Pandurii: Mingote - Ungurușan, Săpunaru, Filipetto, Momcilovici - Mrzljak, Droppa - Ciucur, Răduț, Nistor - Hora
Rezerve: Stanca, Grecu, Pițian, Munteanu, Abdelaziz, Erico, Trifu

ACS Poli: Khirschtein - Belu, Luchin, Scutaru, Popescu - Sarmov, Llorente, Goga - Bărbuț, Rufino, Hernandez
Rezerve: Smaranda, Curtean, Elek, Cânu, Melinte, Croitoru, O.Popescu

Supercupa FCSB - Corvinul Hunedoara nu se mai joacă pe 6 iulie » Mihai Stoica a făcut anunțul: „E un avantaj”
Cupa Romaniei
Cristiano Ronaldo a decis! Pentru ce echipă va evolua în sezonul viitor, după dezamăgirea trăită aseară la Al Nassr

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring