FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - CSMS IAȘI 1-2

VIDEO Petrolul - CSMS Iași 1-2 » Ploieștenii continuă seria neagră, iar moldovenii urcă pe primul loc în play-out

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 martie 2016 22:20

CSMS Iași s-a impus cu greu pe terenul Petrolului, 2-1, într-un meci din etapa a doua din play-out.

Vezi meciul liveTEXT

PETROLUL - CSMS IAȘI 1-2
Au marcat:
Begeorgi 47 / Bole 8, A. Cristea 28

Vezi VIDEO cu golurile meciului

Moldovenii au deschis scorul încă din minutul 8, când Bole a primit o pasă de la Andrei Cristea și primul a șutat puternic din interiorul careului.

După 28 de minute, Andrei Cristea dubla avantajul moldovenilor după ce l-a driblat pe portarul ploieștenilor și a trimis din unghi în plasă.

La pauză, Constantin Schumacher a făcut trei schimbări: Paolucci, Ziani și Inez au ieșit, iar în locul acestora au intrat Pacar, Gavrilă și Benga.

Imediat cum s-a reluat jocul, Petrolul a marcat golul de onoare prin Begeorgi, care a prins un șut superb de la 30 de metri, balonul a prins iarba în fața portarului Grahovac și a intrat în poartă.

CSMS Iași urcă pe primul loc în play-out, cu 22 de puncte, fiind la trei lungimi de CSU Craiova, următoarea clasată. Petrolul rămâne ultima în Liga 1, cu doar 4 puncte.

Echipele de start:

Petrolul: Cobrea - Mișelăricu, Prestia, Inez, Begeorgi - Bucșa - Mareș, Zoubir, Ziani, Stana - Paolucci
Rezerve: Popescu, Gavrilă, Pacar, Benga, Markos, Beța, David

CSMS Iași: Grahovac - I. Voicu, Ov. Mihalache,Frăsinescu, Țigănașu - V. Gheorghe, Al. Crețu, Ciucă, Bole - A. Cristea, Golubovici
Rezerve: Caparco, Bădic, Enescu, Onduku, Llullaku, Piccioni, Viveiros