FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - CONCORDIA

VIDEO Petrolul o depăşeşte pe Steaua în clasament după 2-0 cu Concordia

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 septembrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 15 septembrie 2013 20:55

Petrolul a cîştigat partida din această seară împotriva Concordiei Chiajna, scor 2-0, după golurile lui De Lucas şi Dore.

Click pentru liveTEXT

VIDEO cu cele mai importante faze

Trupa lui Contra a avut controlul pe parcursul celor 90 de minute, iar primul gol a venit în minutul 26 după un şut superb al lui De Lucas din lovitură liberă de la aproape 30 de metri.

Priso a ratat apoi cea mai mare ocazie a meciului. L-a driblat pe Rîmniceanu, dar s-a complicat şi apoi a şutat în figura portarului ilfovean. Acelaşi Priso a marcat în debutul reprizei secunde, dar asistentul Oniţă a văzut eronat ofsaid şi a anulat reuşita.

Pînă la urmă Petrolul s-a distanţat pe tabelă cu un sfert de oră înainte de final. Dore a marcat după o pasă excelentă a lui Alcenat.

După acest succes, Petrolul este pe locul secund, la egalitate de puncte cu liderul Astra, dar cu un golaveraj mai slab.