FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - ASTRA GIURGIU

VIDEO Poli Iași și Astra Giurgiu oferă unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale debutului de sezon » Cum s-a descurcat Alibec

Azdren Llullaku FOTO: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 iulie 2018 18:44

Poli Iași și Astra Giurgiu au remizat, scor 1-1, într-un meci peste media partidelor din acest debut de sezon.

Duelul dintre Flavius Stoican și Marius Mălărășanu a oferit un fotbal spectaculos, cu o mulțime de faze de poartă.

Prima a venit în minutul 11. O eroare imensă în defensiva gazdelor l-a pus pe Balaure într-o situație ideală, singur împotriva portarului advers. Șutut trimis nu a avut suficientă forță și a fost respins în corner. Asta a continuat să profite de spațiile mari din apărare, dar nici Buș nu a reușit să nimerească poarta, după ce a driblat portarul.

Poli a revenit cu o altă atitudine de la vestiare, a făcut un pressing mai avansat și a deschis scorul în minutul 60. Fundașul central Frăsinescu a deviat centrarea venită din lovitură liberă de la Andrei Cristea.

Măldărășanu a forțat. L-a trimis în teren pe Denis Alibec în minutul 72. Vârful venit de la FCSB a avut șansa să egaleze. A executat o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri, direct în zid. Golul de un punct a venit din penalty, în minutul 81. Albanezul Llullaku a executat impecabil.

Poli Iași - Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Frăsinescu '60 / Llullaku '81 (Pen.)